Litochoro

Litochoro (Řecko)

Když se řekne Řecko, mnoho lidí si samozřejmě vybaví ty nejnavštěvovanější města. Mezi ty patří jak oblíbené turistické destinace s mnoha hotely a nádhernými plážemi, tak i historicky velmi oblíbené Athény, které co do historických památek rozhodně mají co nabídnout. Případní cestovatelé, kteří Řecko navštíví, by se však neměli omezovat pouze na tuto oblast, jelikož nádherným místem je také Litochoro. A není to pouze dovolené, co turisty láká.

Tím hlavním, co je v městečku Litochoro k vidění, jsou zcela určitě místní kostely. Jedním z těch nejobdivovanějších je kostel Agios Nikolaos. Ten je typický především pro svůj velmi ojedinělý vzhled, jelikož je zhotovený z kamenů, a nemá pro mnohé kostely tak typickou zvonici. Ta se totiž nachází v jeho těsné blízkosti. Kromě věřících mohou tento kostel navštívit samozřejmě i mnozí turisté, kteří Řecko, potažmo Litochoro také navštíví. Zatímco tento kostel je umístěn přímo v centru města, tak na jeho severu je druhý, který je stejně oblíbený, a to je kostel Agios Dimitrios. U tohoto kostela se také nacházejí významné hřbitovy, které nesou název Agios Athanasios. Ty zná pravděpodobně celé Řecko, jelikož právě pro Řeky mají velký historický význam.

Kromě kostelů stojí jistě za zmínku také městská radnice, která je taktéž jednou z historických budov, které se v městečku Litochoro nacházejí. Vše doplňuje také zajímavý přístav, nebo místní muzeum, kde lze poznat historii právě tohoto místa. Litochoro však není oblíbené pouze u milovníků historie, ale sjíždí se sem i milovníci přírody, tedy konkrétně vysokohorských túr. Řecko má totiž celou řadu pohoří, a jeden z oblíbených vrcholků s názvem Mytikas se nachází právě zde. Město je tak oblíbeným výchozím bodem právě pro cesty na tento vrchol.  Pokud vás však stejně raději láká oblíbenější turistická destinace, je dobrou volbou město Chania, ležící na známém ostrově Kréta.

29.1.2014

Booking.com