Matala

Matala (Řecko)

Pokud městečko, nebo spíše menší vesničku Matala navštívíte, ihned při příjezdu na vás jistě dýchne její původní ráz, a během několika okamžiků poznáte, že se jedná o jednu z vesnic zcela typických pro celé Řecko, kde v minulosti převládal rybolov, a nyní je hlavním turistickým centrem. Podobně na tom v minulosti byla například Chania, která je dnes však mnohem větším městem, než tomu bylo dříve.

Pokud tedy vesničku Matala navštívíte také, rozhodně si nenechte ujít nejenom turisticky velmi oblíbené pláže, ale vydejte se i do samotného centra, kde narazíte na řadu příjemných uliček, které jsou lemovány mnoha historickými domy s nádhernou architekturou. Pokud je Řecko i ostrov Kréta něčím typické, tak je to i místní pohostinnost, a tak v těchto částech můžete poznat i typickou kulturu, kterou Řecko i samotná Matala nabízí. Samozřejmě nezapomeňte navštívit ani místní kostel, který vzhledem ke své věži, která vyčnívá nad ostatními domy, je nepřehlédnutelným prvkem celé vesničky Matala.

Pokud patříte mezi milovníky přírody a zajímavých přírodních památek, potom i vám má Matala co nabídnout. Řecko je totiž zemí mnoha různých jeskyní, a jedny z nich najdete i zde. Konkrétně se jedná o umělé jeskyně, které jsou vytvořeny v mohutném skalním masivu, který najdete na jedné z místních pláží. Samozřejmostí je, že do některých jeskyní mají turisté přístup, ale vzhledem k rázu celého místa je to pouze na vlastí nebezpečí. Čím výše se však dostanete, tím máte lepší pohled na celou vesničku Matala.

Pokud je tedy vaším cílem dovolená v této oblasti, určitě se na jeskyně a další zajímavá místa běžte podívat. Navštívit byste rozhodně měli i místní přístav. Pokud vás zajímají i další památky a zajímavá místa ve vnitrozemí Řecka, potom můžeme doporučit i město Litochoro. I to má ráz typické a poklidné vesničky.

11.3.2015

Booking.com