Rethymno

Rethymno (Řecko)

Na úvod je opět nutné říci, že město Rethymno je také jednou z velmi vyhledávaných turistických destinací, které Řecko, tedy konkrétně oblíbený ostrov Kréta má. Aktuálně se jedná o třetí největší město na ostrově a kromě rybolovu ho živí hlavně turisté, které Rethymno a Řecko jako takové pravidelně navštěvují hlavně za účelem příjemné dovolené.

Pokud je však vaším cílem poznání historie a zajímavých historických památek, rozhodně je Řecko také správnou volbou. Pokud se vydáte i na ostrov Kréta, potom město Rethymno taktéž nezapomeňte navštívit. Co je pro celé město zcela typické, to jsou jistě městské hradby, které sloužili právě k obraně vnitřní části města. Jedná se o mohutnou zeď, ve které jsou na několika místech umístěné brány sloužící pro vstup do města. Tou nejvýznamnější a takzvanou hlavní branou, kterou Rethymno je ta umístěná na východě.

Další významnou památkou je určitě starý maják, který navazuje právě na původní městské hradby. I ten je cílem cestování celé řady turistů, kteří do města Rethymno zavítají. Pokud se již k majáku vypravíte, rozhodně navštivte i místní historický přístav. Rethymno bylo dříve obyčejnou rybářskou vesnicí. Podobných má Řecko celou řadu a jednou na ostrově Kréta je i město Matala.

Kromě zajímavých historických míst, mezi která patří také velmi významná fontána, která nese název Rimodi, však na území tohoto města nejdeme také celou řadu různých muzeí, a tak lze poznat hlavně celkovou historii tohoto místa. Ostatně tu má mnoho měst v Řecku a příkladem za všechny může být i město Litochoro, které se nenachází na ostrově, ale ve vnitrozemí. Pokud tedy chcete navštívit i muzea, potom se jedná nejenom o archeologické muzeum, kde mohou turisté objevit celou řadu vykopávek, ale je zde třeba i muzeum Mořského života, nebo muzeum Historie a folkloru.

18.8.2016

Booking.com