Trondheim

Trondheim (Norsko)

Celé Norsko je známo především svou velmi unikátní architekturou. Výjimkou rozhodně není ani město Trondheim, které je poměrně známým městem, a tak je i vyhledávaným cílem mnoha turistů. Vzhledem ke své bohaté a zajímavé architektuře se ani není čemu divit. Tou hlavní památkou, kterou Trondheim nabízí, je zcela určitě Nidaroský dóm. Nejenom že se jedná o nejmohutnější středověké dílo, kterým se může pyšnit celé Norsko, ale je to i největší gotický chrám v celé Skandinávii. Můžete procestovat jak celé Norsko, tak i Švédsko, a žádný větší chrám podobného typu nenajdeme. Pokud už o Švédsku mluvíme, tak pokud se chystáte, je skvělou lokalitou město Vaxjo.

Pojďme ale zpět do města Trondheim. Zde uchvátí mnohé turisty také Arcibiskupský palác, který leží jižně od samotného dómu. Tento palác by vystavěn postupně, a tak řada jeho částí je jinak stará. Jednou z nejstarších je třeba i dobře dochovaný rytířský sál, který pochází z roku 1180. Většina tohoto paláce jsou nyní rozsáhlým muzeem. Zajímavá místa nabízí také samotné centrum města, které je považováno za nejstarší část celé obydlené lokality. Pokud se tedy Trondheim stane cílem i vašeho cestování, rozhodně vám má co nabídnout.

V samotném centru je tedy k vidění rozsáhlý areál místního biskupství, jehož základní a nejzajímavější budovou je katedrální škola. Půjdeme-li dále po hlavní ulici Munkegate, narazíme na Sněmovní dům, což je bohatě zdobená budova charakteristická mohutnými bronzovými vraty. Mezi další památky patří také Stiftsgården. Jedná se o rokokový palác, která pochází ze třináctého století. Zajímavé je především jeho velikost, jelikož je 13 metrů vysoký a na délku měří ohromných 58 metrů. To vše a mnohem víc Trondheim nabízí. Chcete-li poznat i více památek, kterými Norsko oplývá, určitě je dobrou volbou i město Bergen, tedy druhé největší město Norska.

19.12.2016

Booking.com