Softshellová bunda je elegantním doplňkem na dlouhé cesty

Softshellová bunda je elegantním doplňkem na dlouhé cesty

Pokud máte rádi dobrodružné výpravy a nevadí vám sníh nebo mráz, určitě se najde na světě dost míst, která vyplní vaši touhu – od Kanady po Sibiř, od Skandinávie po Skotsko. Sníh se nakonec drží i na špičce Kilimandžára, takže se s ním setkáte opravdu po celém světě. Jenže pozor, kde je bílá nadílka, měli byste se také teple obléct, prochladnutí za to totiž určitě nestojí! Rozhodně to neznamená, že musíte nosit kožich jako za starých časů, dnešní materiály jsou totiž o něčem jiném. Nebudou zbytečnou zátěží a zahřejí všude tam, kde se od nich podobná práce očekává. Co chtít více?

Bez ohledu na počasí, údržba je velmi jednoduchá

Můžete ji nosit na jaře i na podzim, ale klidně i tehdy, když budou teploty pod bodem mrazu. Nevadí jí déšť ani vítr, softshellová bunda totiž zahřeje při každé příležitosti. Nehrozí nechtěná koupel při chladné spršce ani zápal plic, vybírat navíc můžete z řady barevných kombinací a střihů – na své si tedy přijde i móda. Materiál, ze kterého je softshell bunda, je na omak velmi jemný, takže zapomeňte na kousavé a neforemné svetry minulosti. Jde o funkční oblečení v pravém slova smyslu, nepřekvapí vás jarní nebo podzimní mrazíky ani jiné rozmary počasí, v našich zeměpisných šířkách celkem standardní.

Vyjeďte pod stan nebo na české hrady a zámky, jejichž brány se právě teď začínají pomalu otevírat. Softshellová bunda dámská vám bude výbornou společností, i kdyby trochu zapršelo nebo vás stihla doslova průtrž mračen. Impregnace si poradí nejen s vodou, ale i s různými nečistotami, se kterými je třeba při outdoorových vycházkách téměř s jistotou počítat. Softshellová bunda pánská obsahuje příměs elastanu, takže se přizpůsobí každému typu postavy – stačí jen zvolit odpovídající velikost. Polyester je zase velmi lehkým materiálem, který ocení hlavně ti, co mají rádi volnost. A není snad právě takový každý vášnivý cestovatel?

25.3.2019