Tekutou révu má každý rád, ochutnejte i kvalitní destiláty

Tekutou révu má každý rád, ochutnejte i kvalitní destiláty

Ochutnávat víno, to je něco podobného, jako cestovat napříč Evropou. Čekají vás nové chutě, vůně a především zážitky, které jsou jednoduše neopakovatelné. Když se řekne tekutá réva, mnohým se nevybaví jen zpívající pan purkrabí z Karlštejna, ale především celoživotní láska k oblíbeným odrůdám, ať už ve variantě polosladké, suché nebo sladké a polosuché. Každý má přece jiné chuťové pohárky, ale obliba vína je známkou, že si umíte život skutečně užít.

Objevujte dosud nepoznané, víno má stovky barev

Každý víkend si můžete otevřít jiné, vždyť vína znamenají nevyčerpatelnou zásobu variant, nejen podle výrobců, ale i podle barev, množství zbytkového cukru a recenzí zkušených. Podněcovalo fantazii antických mistrů i spisovatelů raného novověku a bezesporu je inspirací i dnes, víno je zkrátka nesmrtelné! Je sice pravdou, že je dominantní spíše v jižanských regionech, jako je Itálie, Španělsko, Řecko nebo země bývalé Jugoslávie, ale cestu si nachází i k nám, podobně jako šampaňské, nápoj určený pro speciální příležitosti. Pokud máte v oblibě sekty, je na trhu také hodně pestrý výběr.

Jakou variantu vlastně preferujete? Zaujalo vás červené víno, se kterým je každé večerní posezení s přáteli mnohem příjemnější, nebo je vaší jedničkou spíše bílé víno, tedy vhodná varianta k dobré večeři i romantickým chvilkám ve dvou. Ochutnejte tekutou révu od prestižních moravských vinařství, najděte si chvilku na to, abyste se ve všedním shonu zastavili a ochutnali něco, co je naopak velice nevšední. Možná vám také zachutná šumivé víno, které je možná pro někoho stále ještě spíše novinkou. V nynější nabídce nechybí samozřejmě ani destiláty, protože občas je chvíle i na sklenku něčeho ostřejšího. Zde jistě záleží i na krajových specialitách, neboť někomu zachutná pravá irská whisky, jiný si zase dopřeje cognac a brandy, na Moravě jsou pak jasnou jedničkou ovocné destiláty.

9.1.2021