Dovolená v Krkonoších

Dovolená Krkonoše

Několikadenní odpočinek v horách, víkend strávený v obklopení přírodou, která opravdu nikdy nespí. Zastesklo se vám po dovolené v českém prostředí? Potom je snadná pomoc namístě, rezervujte si pobyt, díky kterému si užijete pěkné chvíle tam, kde se vysloveně nespěchá. Proč také? Vždyť městský shon ničemu nesvědčí, zavítejte raději do horských údolí a zkuste procházku, která vám dokonale osvěží plicní sklípky. Nabízí se například Krkonoše, místo opředené legendami, kde kvete kultura bez ohledu na roční období. Podívejme se tedy společně na pár zajímavých tipů na výlet…

Příjemný víkend nejen v Harrachově

Nemusíte přece zas a znovu do přeplněných a sluncem zalitých letovisek, pro jednou ochutnejte originální českou zimu. Ubytování v Harrachově nabídne odpočinek od všednosti a neustálého spěchu, malé městečko na Liberecku je střediskem pro zimní sporty, ale navštívit tu můžete i několik sakrálních památek, které jistě ocení všichni znalci.

Příjemně strávené dny znamená i ubytování v Peci pod Sněžkou, což je další favorit pro vášnivé milovníky zimy, sněhu, běžek nebo snowboardů. Hodně zábavy si zde ale užijete i během jarních a letních měsíců, dá se tedy směle prohlásit, že turistický ruch v této destinaci opravdu nikdy nespí ani neodpočívá. Poblíž je nejen velice známá hora Sněžka, ale i hospoda na Peci, která si dobře pamatuje ještě závěr osmnáctého věku. Samotný Krkonošský národní park, jehož rozloha činí více než 360 kilometrů čtverečních, zprostředkuje setkání se vzácnými druhy ptactva a odpočinek poblíž Mumlavského vodopádu. V neposlední řadě i návštěvu Luční boudy, pramene Labe a další pěkné výlety za poznáním přírody i dalších věcí.

Špindlerův Mlýn nejen pod sněhovou pokrývkou

Zkusili jste už někdy zavítat do okolí Trutnova? Právě zde si užijete hotely ve Špindlerově Mlýně, místě, kde se nachází aquapark a řada turistických tras, ale i čtrnáct lanovek a vleků pro nadšence do zimních sportovních aktivit. Nezapomeňte, ať už zavítáte po českých luzích a hájích kamkoliv, vybírat si ubytování můžete na portálu hotely.cz!

4.2.2021