Vlastní olivovník na Istrii aneb pomozte s rozvojem rodinné farmy

Chcete mít svůj vlastní olivovník na Istrii?

Pokud máte rádi olivový olej, jistě víte, že od soukromého farmáře chutná nejlépe. Kdo s ním nahradil slunečnicovou variantu v kuchyni, dobře ví, že jde tak trochu i o životní styl. Chtěli byste proto mít svůj olivovník? Originální téma, nejen pro milovníky zeleně a oleje, se kterým se žije zdravě a přitom chutně. Symbolická pomoc, díky níž budete mít dobrý pocit a prospějete farmě sbírající medaile po světových výstavách. Nemáte zahradu, v malém bytě není možné vlastnit víc než malý květináč? Vážně, i tehdy můžete mít svůj vlastní olivovník.

Můžete přijet i na malou návštěvu

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, samozřejmě se otvírá i možnost pro jeden inspekční výlet. Prohlédněte si svůj olivovník zblízka, nejenom na fotce a zjistěte, jak se o něj na farmě Chiavalonovi bratři vlastně starají. Jak jej poznáte? Podle své visačky, samozřejmě! Pořiďte si šest lahví značky Chiavalon a malá část olivového háje bude právoplatně vaše. Vybírejte z různých etiket, nejen podle oblíbených barev. Nechybí černá, zlatá nebo zelená, jednotlivé lahvičky se dobře hodí třeba do studené kuchyně nebo na steaky, zeleninové saláty a třeba i jako doplněk do čokoládového dortu. Až tak široký je repertoár chorvatských oliv, kdo by to byl řekl, že?

Může jít i o hezký dárek pro vaše blízké, kteří si zpestří sváteční menu. Pochutnají si a dopřejí si něco originálního. Pravda, některé olivovníky mohou plodit až po dekádě péče zkušených rukou, ale to nevadí – na skutečné zlato Istrie je dobře si počkat. Přispějte svou troškou do mlýna, přidejte další k tisícovkám olivovníků, které zde už rostou a každoročně zásobují evropské gurmány a jejich domácnosti. Extra panenský olivový olej aneb olivum.cz, račte se inspirovat!

5.5.2021