Jihočeský odpočinek aneb krajina plná rybníků a zeleně

České Budějovice (Česká republika)

Kdo by neznal region, kde spěch není povolen a v němž najdeme spoustu vzácných architektonických památek a přírodních krás? Užijte si relaxaci poblíž jihočeských lokalit, kde se psala historie. Dobrým příkladem určitě nemusí být jen České Budějovice, ale například i Český Krumlov, Písek či Jindřichův Hradec. Projet se vlakem nebo na kole, to je balzám na unavenou duši, pojďme si proto dát pár pěkných tipů na pohodovou dovolenou, při které zapomenete na každodenní starosti.

Vyberte si komfort v okolí jihočeské přírody

Chcete si užít opravdu aktivní dovolenou? Ubytování v Jihočeském kraji nabídne mnohé nejen milovníkům netradičních míst, cyklostezky už lákají k projížďkám a okolní lesy k procházkám. Sečteno a podtrženo, příroda vám chybět rozhodně nebude, a to ani tehdy, když zavítáte do samotného krajského centra. Hluboká nad Vltavou, Nové Hrady, ale také Slavonice nebo Dačice, to vše jsou historické lokality, kde se dozvíte mnohé nejen o dějinách celého regionu. Dovolená v Jihočeském kraji přinese i hrad Zvíkov, Černou věž v Českých Budějovicích nebo Tábor se všemi jeho tradičními odkazy na dobu husitskou. A selské baroko v Holašovicích? To je další ze zajímavých tipů pro turisty, jimž jihočeský prostor vysloveně učaroval.

Ubytování v Českých Budějovicích přináší řadu možností, procházky kolem Vltavy, ale také prohlídku katedrály svatého Mikuláše nebo náměstí nesoucí jméno krále Přemysla Otakara II. V blízkém okolí je malebný zámek Hluboká a malá zoo. Milovníky umění nadchne Alšova jihočeská galerie, zříceniny reprezentuje Dívčí kámen nebo Velešín. Zázemí vám může poskytnout například Hotel Budweis, jenž je v bezprostřední blízkosti budějovického centra. Při cestách po českých destinacích nezapomeňte, že rezervace ubytování na hotel.cz ušetří spoustu času. Ten pak můžete věnovat poznávání regionu, do nějž míříte a vychutnávat si jej doslova plnými doušky!

22.6.2021