Příjemné chvíle na jihu Moravy aneb poznání, dobré víno a relaxace

Lednice (Česká republika)

Hledáte vhodné zázemí pro svou dovolenou? Volné dny se dají trávit různě, samozřejmě je namístě odpočinek, který si po celoroční dřině zasloužíte. Aktivní přístup ale také není zcela od věci, zvláště pokud se vypravíte do lokality, v níž se najde řada tipů na malé výlety. Jižní Morava přináší právě takovou kombinaci, kde si každý návštěvník přijde na své. Základem je zde ale ubytování, které splní vaše představy. Kde je tedy hledat?

Krajina plná zeleně přeje oddechu

Pokud chcete trávit volné dny právě tady, nemůžete snad ani udělat chybu. Penziony na jižní Moravě přináší bohatou nabídku pro jednotlivce, mladé páry i rodiny s dětmi. Nechejte si přichystat vydatnou snídani, abyste se posilnili na celý den. Ochutnejte výborné víno v Pavlově, prohlédněte si národní park Podyjí, poznejte krásy starého Mikulova s jeho malebnou židovskou čtvrtí. Nabízí se i Pálava, kde na vás čeká nejen krásná příroda, ale i gotická zřícenina Sirotčí hrádek a Kočičí skála nedaleko Mikulova. Penzion Lednice nabídne velký turistický tahák doslova hned za dveřmi. Znáte snad někoho, kdo ještě nikdy neslyšel o Lednicko-valtickém areálu? Janův hrad, Dianin chrám nebo minaret, který je dílem Aloise I. z Lichtenštejna, to je jen několik málo zdejších turistických lákadel.

Nezapomeňte si prohlédnout i penziony Mikulov, které se mohou stát základnou i pro malé výlety po okolí. Dietrichsteinská hrobka, barokní zámek v Mikulově, ale také Kozí hrádek, to jsou nejzajímavější tipy pro milovníky české historie. Není divu, že se v podobném městě zalíbilo duši umělce, jakým byl Alfons Mucha, inspirace je všude kolem. Pokud tedy hledáte ubytování – ať už na moravském jihu nebo kdekoliv jinde po republice – prohlédněte si penziony na penzion.cz a jistě najdete pár zajímavých tipů ještě, než si stihnete vypít svou večerní kávu.

8.7.2021