Břeclav se může stát ideální destinací pro rodinnou rekreaci

Břeclav (Česká republika)

Pokud se chcete kochat krásami jihu Moravy, užít si cykloturistiku a vychutnat tekutou révu, nabízí se hned několik zajímavých míst. Pojďme si představit Břeclav, se kterou se nabízí i krátké výlety do Rakouska nebo na Slovensko. Prožít si zblízka místní tradice, ale také prohlédnout architekturu dávných staletí, to jsou další zajímavé tipy. Nuda zaručeně nehrozí, nabízí se procházky plné zeleně i poznání. Ubytování Břeclav se vám jednoduše zalíbí.

Renesance je tady věčně živá

Město, kde žije více než 24 tisíc obyvatel, nabídne renesanční zámek, jenž je symbolickou památkou na slávu Ladislava Velena ze Žerotína. Ubytování v Břeclavi vám nabídne návštěvu hned několika zajímavých historických míst. Velmi blízko je i populární Lednicko-Valtický areál, s nímž důvěrněji poznáte dějiny rodu Lichtenštejnů. Ještě na prahu dvacátého století tu nežilo více než deset tisíc lidí, dnes je číslo výrazně vyšší. Město má nové autobusové i vlakové nádraží, takže můžete nechat auto doma. Penzion Břeclav se těší na rodinná setkání i víkendové lenošení ve dvou, připravena je také půjčovna kol. Pokud máte rádi zeleň, Kančí obora v severní části Břeclavi se těší na vzájemné setkání.

Příjemné posezení s partou přátel

K dispozici vám bude také restaurace Břeclav, místo, kde si můžete dopřát trochu oddechu mezi jednotlivými výlety. V létě láká posezení na terase, připravena je i vinárna až pro šedesát hostí. Příjemná atmosféra, tolik typická pro moravský jih, je tedy zaručena. Chcete architektonické skvosty? Navštivte kapli sv. Cyrila a Metoděje, která je u nádraží a nese se v duchu novogotiky. Farní kostel svatého Václava je pak jednou z nejnovějších staveb na Břeclavsku. Původně padl za oběť druhé světové válce, v devadesátých letech ale vyrostl znovu z popela. Už na první pohled je znát jeho moderní duch, návštěva interiéru je také příjemným zážitkem. Sečteno a podtrženo, v Břeclavi vás čeká mnoho skvělých momentů!

9.6.2022