Moravské penziony znamenají zázemí pro dovolenou plnou výletů

Kroměříž (Česká republika)

Chcete se vydat na dovolenou, ale už vás neláká exotika a raději byste poznali zákoutí rodného kraje? Nabízí se Morava, oblast, která vyniká báječnou přírodou, klidem a tekutou révou, jíž si můžete vychutnat v prostředí, kde se opravdu nespěchá. Poznejte krásy regionu, jenž vás jistě naláká i příští rok. Tam, kde jsou hosté spokojeni, se přece rádi vracejí, že? Pojďme si společně projít pár zajímavých tipů, které mohou být aktuální třeba už právě pro letošní období dovolených. Milovníci odpočinku, cyklistiky nebo historie nepochybně zaplesají!

Střední Morava a řada historických měst

Nahlédněte mezi moravské krásy a poznejte malá městečka, ale i větší destinace, kde se nabízí i velmi pestrá paleta výletů. Penziony v regionu Střední Morava jsou plné slunce a nechybí v nich ani klasická rodinná atmosféra. Pokud si chcete užít jedno velké historické centrum, nabízí se vám pro chvíle odpočinku penzion v Olomouci. Katedrála svatého Václava, velká ZOO nebo také procházka po Bezručových sadech, vyberte si z nepřeberného množství zajímavostí tu, která vám nejvíce učaruje. Svatý Kopeček je dalším místem, které láká k návštěvě. Je sice pár kilometrů od centra Olomouce, ale výhled stojí určitě za to, stejně jako několik zdejších skvostů.

Nenechejte si ujít ani nádheru Kroměříže

Někdy se jim říkává také Hanácké Athény a už při první návštěvě je jasné, že podobná přezdívka rozhodně není daleko od pravdy. Toto město leží ve Zlínském kraji, má necelých třicet tisíc obyvatel a dostalo se i na prestižní seznam UNESCO. Penzion v Kroměříži je už jen proto pro letní odpočinek velice dobrou volbou. Arcibiskupský zámek a jeho zahrady, ale také Mlýnská brána, nechejte se zlákat k poznávání minulých staletí! Pokud hledáte vhodné zázemí pro své putování českou historií a přírodou, podívejte se na penziony na penzion.cz! Čeká na vás velice zajímavý výběr.

28.6.2022