Poznejte Brno ze všech stran aneb příjemná letní dovolená v Česku

Brno (Česká republika)

Jednou můžete vynechat exotické destinace a prohlížet si krásy své domoviny. Nakonec, když se řekne Morava, určitě se vám nevybaví jen Brno a jeho největší památky, kam spadá například známá pevnost Špilberk nebo vila Tugendhat. Milovníkům zeleně se bude líbit více než dvacetihektarový park Lužánky, který je v naší zemi nejstarší. Město, kde je spoustu vysokých škol, ale také vinic a míst, kde se báječně odpočívá. Když se seznámíte blíže s Brnem, určitě nebudete nijak litovat. Nuda totiž nehrozí, spíše naopak!

Prohlédněte si hlavně městské centrum

Stará radnice, ale také bazilika Nanebevzetí Panny Marie, to jsou dvě stavby, které byste při prohlídce nejstarších částí moravské metropole neměli minout. Letní pobyty právě v tomto regionu jsou spjaté s poznáváním historie, to snad ani nelze jinak, ale můžete si vybírat z mnoha dalších témat. Město se stalo dějištěm několika významných bitev, překonalo Švédy i Prusy a poradilo si také s mnoha dalšími výzvami. Prohlédnout si můžete i Mariánské údolí v nedaleké Líšni, přírodní krásy reprezentuje také Palackého vrch, Kopeček nebo Kraví hora. Dovolená v Brně bude zajímavá pro všechny generace, a to zvláště pokud se spojí s wellness centrem a dalšími aktivitami, při nichž se načerpá cenná energie pro další pracovní proces.

Rozhlédněte se ale ještě za městské brány, protože ubytování v regionu Brno vás může zavést na různá místa. Nabízí se Hustopeče, ale i Slavkov u Brna, dějiště slavné bitvy napoleonských válek. Pavlov, Šakvice, Mikulov a Blansko pak rozhodně nejsou neznámým pojmem pro všechny, kteří rádi odpočívají a dobře vědí, jak si vychutnat život. Pokud tedy rádi cestujete po českých destinacích a poznáváte nová místa, rezervujte si ubytování na hotel.cz! Nabízí se pestré možnosti, ať už vás zaujme jih Moravy, Olomoucko nebo třeba Plzeňsko. Dveře jsou otevřené, jen vejít!

12.7.2022