Sousse

Sousse (Tunisko)

Sousse je po městu Tunis druhé nejvyhledávanější město v Tunisku. Má totiž po své historické a kulturní stránce návštěvníků skutečně co nabídnout. Pravda, není tak staré jako marocký Meknes, ale ukazuje zajímavý kontrast mezi svými jednotlivými čtvrtěmi. Cestování do Sousse je velice pohodlné a rychlé, ať už jedete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Turisté volí právě tu první možnost a jejich hlavním cílem jsou písčité pláže, které se táhnout po celém pobřeží města Sousse. Právě díky nim je Tunisko samotné tak vyhledávané.

Ve městě na vlastní kůži poznáte hotelové části určené přímo pro turisty, bohaté čtvrti plné obchodů, i chudé části města, kde místní obyvatelé vydělají často pouze na jídlo pro sebe. Středem města je samozřejmě Medina, jak bývá u většiny měst v Tunisku zvykem. V jejím úplném centru se nachází velká mešita a v jejím okolí se to hemží obchůdky a stánky s opravdu rozlišným zbožím, které je určeno hlavně turistů. Pokud se nenecháte zlákat vtíravými prodejci, můžete obdivovat krásu a rozsáhlost tamních hradeb a stavem, které se v této části nacházejí.

Součástí těchto hradeb je dominanta města, tzv. Khalef. Jedná se o velký komplex propojených věží, které z dálky připomínají velký hrad. Pokud jste však již procházením památek a muzeí v Souuse unaveni, můžete si jít odpočinout na dlouho promenádu, která se táhne po celém pobřeží až do sousedního města Port el Kantui, které je stejně jako celé Tunisko také vyhledáváno turisty. Sousse rozhodně stojí za návštěvu, a pokud jste ho ještě nenavštívili, mělo by se stát cílem vašeho cestování v nejbližších obdobích dovolené. K obdivování jsou nejenom místní stavby, ale i kultura tamních obyvatel.

19.9.2013

Booking.com