Monastir

Monastir (Tunisko)

Pokud plánujete cestu do Tuniska za účelem užít si dovolenou, určitě je jednou ze zajímavých lokalit i město Monastir. I přesto, že se jedná o poměrně hojně navštěvovanou turistickou oblast, zachovává si město stále svůj ráz. Jedním z nejzajímavějších míst je určitě Ribat, tedy místní klášter, který pochází již z 9. století a původně sloužil jako obrana proti Křižákům.

Cílem vašeho cestování po tomto městě jsou i další zajímavá místa. Dalo by se říci, že tou hlavní lokalitou kde se dá nasát ta nejlepší tuniská atmosféra je samotná Medina. Tu najdeme v mnoha větších městech. Jednu z těch známých má také město Sousse, které je taktéž oblíbenou destinací. Zajímavým místem, které Monastir má je také mauzoleum, a to prvního prezidenta Tuniska, kterým byl Habib Bourguiby. Ten se právě v Monastiru narodil a je symbolem pro celé Tunisko jako takové.

Součástí města je také celá řada muzeí. Pokud chcete poznat tamní kulturu, ale také náboženství, určitě navštivte místní Muzeum islámského umění, ve kterém jsou uloženy i velmi cenné rukopisy samotného Koránu.  Zapomenout bychom neměli ani na významnou mešitu Alího el-Mezerího, která je pro místní významným místem.

Celý Monatsir, a vlastně i Tunisko jako takové je známé také tím, že si připomíná svou nezávislost. Právě v Monastiru tak můžete navštívit i místo zvané Hrob neznámého vojína. Nachází se nedaleko zmíněného mauzolea a je věnováno všem vojákům, kteří bojovali ve válce, aby Tunisko mohlo být konečně nezávislé.

Hlavní město Tunis jako takový však není typický pouze pro své památky a historii, ale také pro nezapomenutelnou atmosféru. Tu Monastir nabídne také, a to ideálně na místním trhu, který je nazýván jako súk. Kromě stánků s různým zbožím zde můžete navštívit také různé čajovny či restaurace, a ochutnat tak vyhlášenou tuniskou kuchyni, která je velmi chutná a rozhodně stojí za vyzkoušení.

10.1.2014

Booking.com