Hammamet

Hammamet (Tunisko)

Tunisko má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Je to jedna z mála afrických zemí, která je dobře známá i českým turistům a na dovolenou sem již vyrazilo mnoho zájemců o poněkud exotičtější, ale přitom relativně blízké destinace. Tunisko se nachází na druhém břehu Středozemního moře a jeho severní pobřeží je obklopeno nádhernými plážemi, které lákají milovníků slunných radovánek v teplé mořské vodě. A neodradí je ani zvláště vysoké letní teploty, které běžně atakují čtyřicítky. Vliv horkých slunečních paprsků je patrný na každém kroku například při pohledu na sněhobíle vymalované domy a všudypřítomné palmy. Zkrátka léto, jak má být!

Ale do Tuniska se nejezdí jen za mořem a sluncem, vždyť jde o zemi, kde se již staletí před Kristem odehrávaly dějinné události, které ovlivňovaly další vývoj v širokém geografickém okolí. i to je důvod, proč při pěší prohlídce měst jako Sousse, Tunis nebo Hammamet narazíte na řadu probíhajících archeologických vykopávek. O posledním zmíněném městě si povíme něco víc, neboť se jedná o unikátní letovisko, jehož návštěvu byste si ani v nejmenším neměli nechat ujít. A to nejen proto, že je všeobecně vyhledávané díky překrásným bílým plážím. Každé léto zde počet obyvatel vzroste více než čtyřnásobně právě díky přílivu turistů.

Hammamet býval na přelomu letopočtu římskou osadou. Jádrem dodnes zůstává hradbami obehnané staré město (vybudováno bylo Araby již v desátém století), kde představuje jednoznačnou dominantu mešita z 15. století. Celý Hammamet je přizpůsoben návalům turistů přicházejících z celého světa. Tradiční tržiště jsou doslova rozeseté po celé ploše, podobně jako množství hotelů, jak luxusních tak poněkud skromnějších. Hammamet může posloužit i jako ideální výchozí bod pro návštěvy okolních lokalit, nachází se totiž na strategickém místě na tuniském pobřeží.

24.2.2016

Booking.com