Sidi Bou Said

Sidi Bou Said (Tunisko)

Řekne-li se dovolená v Tunisku, většina lidí si ihned představí nádherné pláže, čisté moře a jasnou modrou oblohu. Tunisko však nabízí cestovatelům mnohem více, než pouze opalování na pláži. Jedním z takových míst, které rozhodně stojí za návštěvu je městečko Sidi Bou Said. Pokud jste slyšeli o slavné bitvě u Kartága, tak právě toto město leží nedaleko.

Turisty láká především na velmi zajímavou architekturu, kterou se inspirovala i řada dalších měst. Jedním z nich je také Port El Kantaoui, které leží nedaleko letoviska Sousse. Při příjezdu budete jistě ohromeni samotnou polohou, jelikož Sidi Bou Said leží na skále, což samozřejmě poskytne nádherný výhled do okolí. Pokud se po městě projdete, určitě vás uchvátí nejenom zajímavé uličky, ale především typické bílé domky, kterých jsou tu stovky. Pokud vás uchvátil Monastir a jeho typické ulice, zde budete doslova nadšeni.

Původně zde byl i Ribát, tedy mohutná pevnost která tvořila obranný systém, který Tunisko mělo. Ten se však nedochoval a na jeho místě stojí neméně zajímavý maják. Sidi Bou Said však nabídne i několik zajímavých muzeí, a jedním z nich je Centrum arabské a středomořské hudby. Zde místní kulturu nasajete skutečně lépe než kdekoliv předtím.

Co byste si rozhodně neměli nechat ujít, to je kavárna Café de Nattes. Ta nejenom že je umístěna ve velmi zajímavé historické budově, aleje místem kde se scházelo mnoho významných umělců, které Tunisko mělo. Samozřejmostí v Sidi Bou Said je i místní mešita, která slouží nejenom k modlitbám místních muslimů, ale také je možno ji navštívit. Samozřejmě v odpovídajícím oblečení.

Ať už se vydáte kamkoliv, můžete si být jisti, že budete doslova nadšeni. Vzhledem k turistickému ruchu není problém najít v Sidi Bou Said kvalitní hotel, pokud byste se chtěli zdržet a poznat Tunisko trochu více.

22.8.2014

Booking.com