Nabeul

Nabeul (Tunisko)

Tunisko se rozkládá v severní Africe, mezi Alžírskem a Libyí, a svým tvarem připomíná vysoký strom. Táhne se především směrem na jih a zasahuje tak značnou částí svého území do pouště, hlavní sídla jsou tedy rozeseta zejména na pobřeží podél vln Středozemního moře. A že jich tu není málo!  Představují hlavní důvod, proč do Tuniska každoročně míří desítky tisíc turistů zvědavých na místa, kde se ve starověku odehrávaly důležité dějinné události. Města jako Hammamet, Monastir nebo Sidi Bou Said jsou známa i těm, kteří v Tunisku ještě nebyli.  A pokud mezi ně patříte, pak zvažte, zda by nestálo za to to napravit. Začít můžete třeba ve městě Nabeul.

Nabeul leží jen kousek od Hammametu, tak blízko, že rozšiřující se výstavba nových obytných sídlišť již spojila obě města v jednu aglomeraci. Jedno z hlavních turistických center na mysu Cap Bon nabízí kilometry písečných pláží pro všechny, kteří si nemohou léto představit jinak než u moře. Ale byla by škoda při návštěvě Nabeulu vynechat i ostatní pamětihodnosti, vždyť je jich zde nespočet. Tak třeba unikátní tradice hrnčířství, která sahá až do dob starořímského impéria, dodnes figuruje na všech tržištích, která lze ve městě navštívit. Klasické středomořské bazary, kde se smlouvá o ceny a obchodníci se předhánějí s nabídkami cetek a jiných „zbytečností“ určených výhradně pro turisty lačné suvenýrů, to je obrázek, který se stane při dovolené v Tunisku každodenní rutinou.

Slovo Nabeul pochází ze zkomoleného výrazu „Neapol“, tedy „nové město“. Sídlo obývá zhruba sedmdesát tisíc lidí, kteří mají tu čest bydlet na místo založené již v pátém století před Kristem řeckými kolonizátory jakožto strategický obchodní přístav. Památky na tuto starobylou dobu jsou v Nabeulu patrné dodnes. Zároveň zde jeden za druhým vyrůstají nové hotely a lákají k pobytu. Nabeul může posloužit jako ideální výchozí bod pro návštěvy okolních měst a pouštních oáz, které skýtají neuvěřitelné historické dědictví.

15.9.2016

Booking.com