Meknes

Meknes (Maroko)

Marocké město Meknes leží od druhého nejnavštěvovanějšího města Rabat zhruba 130km východním směrem. Má pouze o něco málo méně obyvatel, než turisticky vyhledávané město Tunis. Přesný počet obyvatel byl při posledním sčítání v roce 2004 celkem 536 000 lidí. Ne všichni obyvatelé jsou Maročané, a ve městě Meknes v současné době žije i zhruba 25 000 Evropanů. Cílem jejich cestování se stalo Maroko hlavně kvůli práci. Historie tohoto města sahá až do 8. Století našeho letopočtu, kdy byla osídlena původní pevnost Kasbah.

Stejně jako ostatní turistické lokality, i Maroko a město Meknes je závislé hlavně na příjmech z turistického ruchu. Snaží se tak vycházet jim maximálně vstříc, aby se zájem o tuto zemi maximálně zvyšoval. Turistům, kteří za cíl svého cestování zvolí Meknes, může město nabídnout mnoho ze své architektury. Prvním místem, které byste měli navštívit je samotná brána do města s názvem Bab Mansour. V současné době se jedná o největší architektonický skvost v celém Maroku. Dále zaujme Dar el Makhzen, jeden z největších paláců v Meknes, který v současné době využívá královské rodina jako svou druhou rezidenci.

Jakmile se vám bude zdát, že hustota turistů a místních obyvatel stoupá, pravděpodobně se blížíte k místu známému pod názvem Place El Hedim. Jedná se o rozsáhlé náměstí, které bylo v minulosti vyhlášeno jako nejživější místo Maroka. Toto ocenění zůstalo místu dodnes, a město Meknes je na něj právem hrdé. Maroko již pravděpodobně nemá žádné podobné místo, které by bylo tak hodně vyhledávané turisty z celého světa. Cestování po samotném městě i jeho okolí je relativně rychlé a levné, a hodí se využívat tamní autobusovou či železniční dopravu.

19.9.2013

Booking.com