Marrákeš

Marrákeš (Maroko)

Řekne-li se Marrákeš, mnohým cestovatelům se zcela jistě vybaví, že se jedná o jedno z královských měst, které leží na úpatí pohoří Velký Atlas. Aktuálně ve městě žije přes 800 tisíc obyvatel, což ho řadí na čtvrtou pozici. Před ním je například i oblíbené město Rabat. Podíváme se na město Marrákeš důkladněji, má všem turistům skutečně co nabídnou, a to hlavně díky své velmi bohaté historii.

Tím nejnavštěvovanějším místem je určitě samotné centrum města, kde se nachází náměstí Djemaa El Fna. To je obklopeno nejenom historickými stavbami, ale nachází se zde i celá řada různých pouličních umělců, kteří jsou typičtí pro celé Maroko. Dalšími zajímavými historickými místy jsou například Koubba Almoravidů, což je hrobka s typickou kopulí. Zajímavostí je, že se jedná o jednu z nejstarších, které Maroko má.

Samozřejmostí je, že Marrákeš disponuje i mnoha paláci. Ty nejsou v této zemi ničím neobvyklým a najdeme je v mnohých jiných městech. Za zmínku stojí například i oblíbené město Meknes, které je také oblíbenou destinací turistů. V Marrákeši najdeme například Palác Bahia, nebo Palác El Badi, který se však již nedochoval a turisté tak mohou obdivovat pouze dochované trosky této stavby. Chceme li nahlédnout ještě dále do historie, stojí za návštěvu i Saadské hrobky. Některý z nich pocházejí již z roku 1557. Pokud vás historické památky omrzí, nabízí město i zajímavé místo s názvem Jardin Agdal, což je velmi rozsáhlá zahrada. Milovníci flory může nadchnout i malá botanická zahrada s názvem Jardin Majorelle.

Pokud je tedy pro vás dovolená v Maroku jasnou volbou, rozhodně si naplánujte i výlet do této oblasti. A nejenom sem, jelikož Maroko nabízí spoustu zajímavých míst k poznávání, Marrákeš však patří mezi ty dlouhodobě nejnavštěvovanější. A vzhledem ke koncentraci památek je to více než logické.

9.12.2013

Booking.com