Mexico City

Mexico City (Mexiko)

Tak jako je v USA dominantou obchodu New York, tak je v Mexiku centrem veškerého obchodního dění hlavní město Mexico City. To má podobně jako například Acapulco velké rozdíly ve vrstvě obyvatel, které v něm bydlí. Potkává se v něm obchodní čtvrť plná luxusních staveb, zboží a bohatých lidí a čtvrť plná chudoby, kde lidé žijí na samém dnu chudoby. A takových kontrastů má samotné Mexiko mnoho. Ačkoliv se vláda snaží, boj proto chudobě v Mexiku je velice těžký, a mnoho lidí volí cestu imigrace do USA.

Opačnou cestu volí turisté při svém cestování, jejichž cílem je právě Mexico City. Jejich hlavním cílem jsou 2 nejvýznamnější památky, zapsané i na seznam UNESCO. Jedná se o dům a ateliér Luise Barragána a také Univerzitní kampus Mexické národní autonomní univerzity. Právě univerzitní kampus je tou nejrozsáhlejší a architektonicky nejzajímavější stavbou, kterou se může pyšnit celé Mexiko. Přestože vznikal pouze 3 roky, leží na ploše více než 100ha a na jeho stavbě se podílelo skoro 60 architektů. Při návrhu byl kladen důraz i na samotnou historii Mexika a jeho tradice. Samotní obyvatelé Mexico City jsou právem pyšni, že právě tento unikát je součástí města, ve kterém žijí.

Pokud navštívíme Mexico City v době, kdy jsou dobré rozptylové podmínky, můžeme v dálce spatřit známou sopku Popocatepetl, která je druhým nejvyšším vrcholem Mexika. Od Mexico City je vzdálena 72 kilometrů, a pokud nás láká její prohlídka zblízka, není problém ji během našeho cestování také navštívit. Mexiko, tedy i Mexico City má jednu velkou vadu na kráse, a to je z důvodu velké chudoby i stále vzrůstající kriminalita, a při našem cestování bychom měli být vždy na pozoru.

17.9.2013

Booking.com