Puebla

Puebla (Mexiko)

Pokud byste chtěli město Puebla navštívit, je ideálním výchozím modem samotné hlavní město Mexika, kterým je Ciudad de México, též nazýváno jako Mexico City. Od něho je Puebla vzdálena asi 110 kilometrů jihovýchodním směrem. Město je určitě zajímavé pro svou polohu. Jelikož Mexiko má hned několik aktivních a také již neaktivních sopek, tři se nacházejí v nedaleké blízkosti. Jedná se o La Malinche, Iztaccíhuatl a také slavnou sopku Popocatépetl. Právě ty jsou důvodem mnoha nepříjemných zemětřesení.

Právě zemětřesení mají velmi neblahý vliv na kvalitu staveb jako takových, ale i různých kostelů. Řada z nich byla kompletně nebo částečně zničena, ale procházejí postupně rekonstrukcí. Podobné problémy má celé Mexiko, a výjimkou není ani město Oaxaca, které leží také v poměrně aktivní oblasti. Pokud tedy bude Puebla cílem vaší cesty, potom si určitě nenechte ujít dominantu města, kterou je mohutný kostel, tedy spíše katedrála Puebla. Pokud vám bude připomínat evropský stavební styl, je to pozůstatek španělských kolonií. Těmi totiž právě Mexiko bylo.

To však není to jediné, co Puebla nabízí. Dalším zajímavým kostelem je také San Cristóbal, nebo kostel nesoucí název San Francisko. Oběma dominují velmi vysoké zvonice čtvercového půdorysu. Zajímavými budovami jsou také různé vládní a městské budovy. Cílem mnoha cestování je také historická pevnost s názvem Guadalupe, která sloužila hlavně na obranu města a celé jeho lokality. Nádherným zdobením se také pyšní kaple Rosario, a to nejenom z vnější, ale hlavně z vnitřní strany. https://www.projectnerd.it/2021-07-10-migliori-consigli-diventare-un-giocatore-professionista-casino-online/

Pokud již Pueblo navštívíte, určitě si nenechte uniknout ani místní kuchyni, která je skutečně vynikající. Tradičním pokrmem je Chiles en nogada, což jsou papriky plněné masovou směsí, ovocem a vše je dušeno v omáčce. Je to skutečně vynikající záležitost. Ostatně celé Mexiko je vyhlášeno skvělou, ale ostrou kuchyní.

13.1.2014

Booking.com