Ciudad Juárez

Ciudad Juárez (Mexiko)

Milionové město, kde je opravdu nebezpečno. Posledních deset let tu zuří války drogových gangů, kdy musela dokonce zasahovat mexická armáda. Ciudad Juárez, které dělí od El Pasa v  USA vlastně „jen“ Rio Grande, zaznamenalo svého času i více než dva tisíce vražd ročně. Ulicemi se toulají tisíce bezprizorných psů, málokterá rodina nemá člena, který přišel v drogových válkách posledních desetiletí o život. Šílená představa, že? Sedmé největší mexické město se však dnes už pomalu vrací k normálu. A jaké zajímavosti že tu můžeme obdivovat?

Snad nejproslulejší muž mexické historie, někdejší prezident Benito Juárez, dal městu své jméno a najdete tu i jeho majestátní památník. Najdete tu i Muzeum revoluce (Museo de la Revolucion), které zájemcům o historii prostě nesmí uniknout. Zdejší nejstarší budovou je Misión de Nuestra Señora de Guadalupe, španělský katolický kostel ze sedmnáctého století. Projít si můžete také muzeum věnované (dnes již žel nechvalně známým) letadlům Concorde.

Zajímavým místem je El Chamizal, místo prakticky přímo na hranicích s USA, které nadchne svou atmosférou. Městský park, kde se cítíte opravdu jako v Mexiku – a najdete tu i pár odkazů na někdejší aztéckou minulost třináctého největšího státu na světě. Pokud chcete vědět o lokalitě víc, není nic snazšího – archeologické muzeum v El Chamizal je tu jen pro vás! V Ciudad Juárez je i mormonský chrám, obrovské kasino a spoustu barů a klubů, takže i přes nevábnou minulost tu dnes už zase kvete kulturní život. A jistě bude už brzy lépe!

A mimochodem, malý tip na výlet v okolí. Prohlédněte si i jeskyně Carlsbad, které leží asi 160 mil východně od El Pasa. Vápencové útvary všech tvarů a velikostí potěší každého fanouška přírodní nádhery.

1.9.2016

Booking.com