Antalya

Antalya (Turecko)

Pokud za cíl svého cestování zvolíte Turecko, rozhodně byste neměli vynechat tři významná a kulturně velice bohatá města. Jedná se o samozřejmě o Istanbul, Trabzon a samozřejmě i Antalya. Tuto stejnojmennou oblast zná jistě mnoho evropských turistů, kteří ji vyhledávají za cíl své letní dovolené, kterou se rozhodnou trávit u moře na nádherných písčitých plážích které omývá teplé Středozemní moře. Tato oblast je díky své kráse a turistické vybavenosti nazývána jako Turecká riviéra. Té dominuje již zmiňované město Antalya, které má zhruba 1,1 milionu obyvatel.

Nejsou to však jenom nádherné pláže a moderní hotely, kterými se Turecko může v této oblasti pyšnit. Samotná Antalya byla v minulosti význačným centrem obchodu, a to se jí dochovalo i do dnešní doby. Právě místní přístav byl tím nejdůležitějším, co obyvatelům zajišťovalo obživu. Jeho pozůstatky známé jako Kaleici můžeme při našem cestování navštívit. Starý přístav, přes který obchodovalo celé Turecko ale není to jediné, co Antalya může nabídnout. Především láká turisty na zajímavé a honosné minarety.

Jedním ze zajímavých minaretů, který byste si rozhodně neměli nechat ujít je Yivli Minare. Ten je spolu s Kesik Minare nejvýznamnější a pravděpodobně nejhonosnější stavbou, kterou Antalya má. První zmiňovaný znamená v překladu Flétnový minaret, a ten druhý je mezi turisty znám jako Useknutý minaret. Kromě těchto minaretů rozhodně stojí za návštěvu i Hadriánova brána, která měla významný především historický vliv.

Ať už tedy patříte mezi turisty kteří vyhledávají Turecko kvůli plážím, nebo jste ta skupina, která miluje místní památky, rozhodně by mělo být cílem vašeho cestování město Antalya, která splní přání obou těchto skupin.

19.9.2013

Booking.com