Van

Van (Turecko)

Město Van mělo v historii země velmi význačnou úlohu. Kromě toho, že bylo hlavním městem Urartského království bylo i centrem celé této lokality. Později se stalo také centrem křesťanské kultury. Bohužel celá řada památek se nedochovala, a to hlavně z důvodu zničení ruským vojskem, které opouštělo Turecko právě touto cestou. Na druhou stranu lze říci, že jich mnoha stále zůstalo.

Pokud tedy i vy toužíte poznat Van, a nedáte přednost některému z jiných měst, mezi které patří třeba Harran, určitě uděláte dobře. Pokud se tedy zaměříme přímo na konkrétní památky, potom je tou nejvýznamnější, ale bohužel nedochovanou místní hrad, který v minulosti tvořil centrum města. Ten se nazýval Vankalesi a jediné co po něm zbylo, byly ruiny. Co se však dochovalo, tak unikátní deska pod hradem, kde jsou psané vzkazy a nápisy, které zde zanechávali různé národy, které touto oblastí putovali.

Zajímavým přírodním místem je určitě tamní jezero, které nese taktéž název Van, a je nedaleko od města, včetně zmíněného hradu. Ideální volbou je také krátký pobyt u tohoto jezera. Samozřejmě při svém putování touto zemí můžete navštívit i jiná města. Jedním z nich je třeba Ayvalik, tomu však dají přednost milovníci moře. Jezero je slané a má velkou hustotu vody, takže se tady těžko potopíte:-) Podobných jezer Turecko nemá mnoho, a tak je tato oblast velmi vyhledávaná. Zajímavé jsou jistě i ruiny původního města, tedy konkrétně těch částí, které zničila ruská armáda. Podobných míst je v okolí novodobého města Van hned několik, a jsou velkým lákadlem pro turisty, kteří se chtějí dozvědět právě o historii a řadě neštěstí, které se v této době udály. Бессовестные шлюхи индивидуалки Уфы хотят провести с вами ночь и отдаться в разных позах, по собачьи, в миссионерской и другой секс.

Stejně jako celá řada dalších měst, která má Turecko na svém území, má i Van symbol. Tím se stala nádherně bílá kočka, která má však každé oko jiné barvy.  Pokud se tedy někdy s obrázkem této kočky setkáte, víte, jakému městu patří.

19.7.2014

Booking.com