Ankara

Ankara (Turecko)

Ačkoliv se Turecko stává v posledních letech velmi oblíbenou destinací, je to hlavně díky tomu, že do této země jezdí lidé hlavně na dovolenou. Pokud však vaším cílem není dovolená, ale hlavně poznání, je ideálním místem právě Ankara, tedy hlavní město celé země. Tou nejznámější památkou, která se na území tohoto města nachází, je zcela určitě historická pevnost, která pochází z 16. století. To však rozhodně není jediné místo, které Ankara nabídne k vidění.

Na druhou stranu se při svém poznávání nemusíte orientovat pouze na toto město, ale určitě je dobrou volbou vyrazit i jinam. Skvělým místem může být také Antalya, což je hlavně oblíbená turistická destinace. Ale zpět do města Ankara. Ta nabídne také velmi významné Atatürkovo mauzoleum, což je velmi zajímavá stavba krychlového tvaru, ve které je použito navíc několik mohutných pilířů. Dalším zajímavým místem, kam mohou turisté zavítat, je také Etnografické muzeum.

Pokud bychom město Ankara srovnali s jinými, potom je celé Turecko poměrně bohaté na řadu pomníků osmanské vlády, ale zde není ani jeden. Velké množství jich má naopak největší město Istanbul. Další zajímavou budovou, kterou Ankara nabízí je třeba Türkocağı, nebo historická budova parlamentu, které již dnes neslouží svému účelu, ale je zde oblíbené muzeum. Mezi další místa, která turisté rádi vyhledávají, rozhodně patří mohutná mešita Kocatepe, která zaujme nejenom tvarem a velikostí své kopule, ale čtyřmi velkými pilíři, které se tyčí v každém rohu. Samozřejmě je určena nejenom k tradičním bohoslužbám, ale i k návštěvám turistů.

Ankara však nabízí také několik poměrně nových budov, z nichž nejzajímavější je vyhlídková věž Atakule, ze které si může každý turista prohlédnout město Ankara, a část přírody, kterou Turecko nabízí pohodlně a snadno z ptačí perspektivy.

5.12.2016

Booking.com