Ayvalik

Ayvalik (Turecko)

Pokud toužíte po tom, poznat Turecko, určitě vás napadlo mnoho míst, kam můžete vyrazit. Vzhledem ke své poloze je skvělou volbou i město Ayvalik, do kterého se nemusíte dostat standardní cestou, ale zde se dopravit velmi snadno a pohodlně z Řecka. Samozřejmě to není jediné město, které je pro turisty zajímavé. Jedním z velmi oblíbených je také Göreme.  Ayvalik se však postupně stal poměrně žádanou turistickou destinací.

Turistů ale nenabízí pouze pláže, které má Turecko a Ayvalik samotný nádherné, ale nabízí také velmi zajímavé památky, především historického a náboženského rázu. Stačí se projít po historickém centru města, a dýchne na vás nezapomenutelná atmosféra let minulých, a tak se ocitnete v mnoha klikatých uličkách, které jsou lemovány zajímavými domy s nádhernou architekturou. Samozřejmostí je i to, že Ayvalik má poměrně velkou mešitu, která je určena k pravidelným bohoslužbám všech věřících muslimů. A těch má nejenom Ayvalik, ale celé Turecko skutečně více než dost.

Město však rozhodně nadchne i všechny milovníky přírody. Nejenom že je obklopeno nádhernou faunou a flórou, ale to nejkrásnější se skrývá pod vodní hladinou. Stačí si tak na mnoha místech vypůjčit potápěčské vybavení, a můžete tyto krásy pozorovat také. Celou scenérii poté doplňuje celá řada drobných ostrůvků, které se vyskytují nedaleko. Zajímavá je také místní kuchyně, kterou byste rozhodně měli ochutnat. Vyhlášenou má místní delikatesou je velmi chutný sendvič, který je podáván se smaženými plátky brambor. I takto může vypadat oblíbená Turecká kuchyně.

Jestliže vás tedy Turecko uchvátilo, a chcete ho skutečně dobře poznat, je Ayvalik určitě tou správnou volbou, a neměli byste si ho nechat ujít. Pokud chcete tip i na další zajímavá místa či města, potom rozhodně neuděláte chybu, jestliže navštívíte město s názvem Selčuk.

3.1.2014

Booking.com