St Malo

St Malo (Francie)

Pokud bychom měli vyjmenovat oblíbené turistické lokality a střediska cestovního ruchu, jedním z takových bude určitě město St-Malo, které je hlavně známé svým přístavem. Nabízí však také pláže, a tak je pro některé turisty oblíbená i samotná dovolená v této oblasti. Zajímavý je však také jeden přírodní úkaz, kterým je příliv a odliv. Při něm se hladina moře posouvá o celých 15 metrů, což u břehů Francie rozhodně není nic obvyklého.

Stejně jako řada dalších měst v lokalitě západní Francie, ukázkou za všechny může být například Josselin, i St-Malo má celou řadu dochovaných historických staveb, které doslova vybízejí k návštěvě. Začít bychom měli u místního zámku s názvem Saint-Malo, který se stal dominantou města a v historii hrál i důležitou roli při ochraně Francie. Aktuálně se v něm nachází velmi rozsáhlé muzeum.

Dalším zajímavým místem a pravděpodobně dalším symbolem St-Malo je věž Solidor Tower, která pochází ze 14 století. V ní jsou k vidění různé předměty, které si přiváželi námořníci ze svých cest napříč světovými oceány. Pokud už o historických stavbách mluvíme, je třeba zmínit také menší pevnůstku Petit Bé, která je umístěna kousek od samotných břehů Francie, tedy města St-Malo a taktéž sloužila hlavně k obraně.

Na své si ve městě přijdou i milovníci kostelů. Zatímco ve městě Pontivy ležícím na západě jsou pouze dva, zde je jich o něco více. Tím nejznámějším je katedrála svatého Vincenta, někdy též nazývána jako katedrála St-Malo. Vzhledem ke své velikosti je její střecha vidět i z mořské hladiny. Po městě je poté rozeseta řada dalších. Pokud už St-Malo navštívíte, rozhodně si nenechte ujít ještě jednu zajímavou atrakci, kterou je místní bludiště. To najdete v parku Saint Malo a originálním názvem se nazývá Labyrinthe du Corsair. Další atrakcí je také aquarium, a to největší, které Francie má.

7.7.2014

Booking.com