Locronan

Locronan (Francie)

Není žádnou novinkou, že i menší města nebo vesničky mají mnohým cestovatelům co nabídnout. Jelikož podobných míst má celá Francie doslova stovky, vznikla skvělá iniciativa, která vytvořila seznam těch nejkrásnějších vesnic Francie. Mezi ně tak patří právě Locroran. Cílem tohoto seznamu bylo jediné, a to hlavně podpořit turistický ruch. To se jak vidno povedlo, jelikož tato obec se stala vyhledávaným místem nejenom turistů, alem i mnohých filmových štábů. Ty místní stavby používají jako kulisy pro své filmy.

Pokud bychom se podívali na historii, tak tu má Locroran poměrně bohatou. Obdobně jsou na tom i další města v této lokalitě, jako například Vannes. Historie, kterou se pyšní Locroran, sahá již do 10. století. Největšího rozmachu však město dosáhlo v 16. Století, kdy se zde začalo vyrábět plátno, což přinášelo do městské kasy velké množství peněz. Pokud bychom se zaměřili na jednotlivé památky, tak ty nejzajímavější rozhodně najdeme v samotném historickém centru města. To vzniklo v období renesance a jsou pro něho typické domy, které jsou vyrobené převážně ze žuly. Těmi jsou lemovány úzké ulice, které jsou pro Francii typické. A i proto je cílem cestování mnoha lidí, jelikož ti tak nasají vskutku neobyčejnou atmosféru.

Co je však tím nejvyhledávanějším místem, které Locroran nabízí, tím je místní kostel Jedná se o kostel sv. Ronana, a pochází z patnáctého století. Nejenom že uchvátí svou velikostí, ale také velmi bohatým zdobením a celkovou zachovalostí. To se ostatně týká mnohých dalších domů. I proto má většina takových budov statut národní památky, a jejich opravy a přestavby mohou probíhat pouze pod dozorem památkářů. Francie je na svou historii a pamětihodnosti zkrátka hrdá. O tom se můžete přesvědčit nejenom zde, ale i v jiných městech, kterými jsou například Quimper. Ať už však vyrazíte kamkoliv, určitě budete spokojeni.

31.5.2015

Booking.com