Carnac

Carnac (Francie)

Pokud kdekoliv ve Francii řeknete název města Carnac, každému se jistě vypraví naprosto unikátní památka. Tou jsou takzvané neolitické menhiry. Pokud nevíte o čem je konkrétně řeč, samozřejmě vám to prozradíme. Pokud se někdy v budoucnu stane Francie cílem vaší cesty, rozhodně si toto místo nenechte ujít. Jedná se totiž o unikátní kameny, které tvoří takzvané megalitické řady. Těchto kamenů je zde více než 3 000 a jedná se o různá seskupení, vytvořené kruhy, nebo také aleje. Podívaná je to vskutku nezapomenutelné.

Město Carnac však nabídne i řadu historických památek. Ostatně podobně je tomu i v celé řadě dalších podobně velkých měst, která Francie má. Ukázkou za všechny by mohl být vinařský Beaune. Pokud se tedy vydáte na putování, určitě byste neměli vynechat kapli La Madeleine či Saint-Michel, nebo velmi zajímavý kostel Saint-Cornély. Ten pochází z přelomu 17. a 18. století. Ten je opředen historkou o tom, že sv. Kornélius právě zde proměnil vojáky, co ho pronásledovali, v kameny – nynější menhiry.

Jste-li milovníci historie, a to nejenom této oblasti, ale i celé Francie, určitě navštivte muzea, které město nabízí. Jedno má název Maison des mégalithes a druhé Musée de préhistoire, které je věnováno právě historii jako takové.

Určitě je dobré zmínit, že tato oblast se stala velmi vyhledávanou u mnohých lidí z celé Evropy, pro které je dovolená právě zde jasnou volbou. A to i přesto, že tamní moře rozhodně nepatří mezi ta nejteplejší. Na druhou stranu si zde mohou užít rybolovu či windsurfingu. Podobně oblíbeným městem z hlediska turistického ruchu je také Josselin. Pokud tedy i vy plánujete poznat Francii a mimo velkých měst hledáte i ty menší, je Carnac určitě skvělou volbou. A to ať už plánujete pouze jednodenní výlet, nebo zde chcete pobýt mnohem delší domu. Díky tomu poznáte i pohostinnost místních.

16.12.2013

Booking.com