Quimper

Quimper (Francie)

Celá Francie je známá jako země zajímavé historie, skvělého vína a vynikající kuchyně. Pokud se i vy rozhodnete, že tuto zajímavou zemi navštívíte, a stane se tak cílem vašeho cestování, je určitě dobrou volbou navštívit její západní část, které dominuje město Quimper. Ve městě aktuálně žije přes 60 000 obyvatel, což je oproti okolním menším městům skutečná metropole.

Pokud se vydáme po stopách historických památek, potom tou nejzajímavější je zcela jistě místní katedrála. Ta nese název Roman Catholic cathedral of Saint-Corentin a vzhledem ke své velikosti a zajímavému zdobení na ní může být celá Francie právem hrdá. Často je tak považována za symbol tohoto města. To však rozhodně není to jediné, co Quimper turistům nabízí. Na jeho území je totiž celá řada sice menších, ale neméně zajímavých kostelů. Těmi jsou města v západní části doslova charakteristické. Známí římskokatolický kostel se nachází například i ve městě Vannes.

Díky bohaté historii města Quimper je rozhodně zajímavé i jeho centrum, tedy to původní historické. Zde je k vidění celá řada zajímavých domů s velmi originální architekturou. Právě sem proto míří celé řady turistů, kteří Quimper navštíví. Ostatně právě historická jádra jsou oblíbená i u jiných měst, jako třeba St-Malo. Zkrátka právě v nich mohou návštěvníci nasát tu pravou historii a atmosféru, která zde před stovkami let panovala.

Quimper je zajímavý také v tom, že jeho centrem protéká řeka, a tak si případní turisté mohou užít nádherný pohled na město právě z vodní hladiny. Perfektně vidět je například již zmíněná katedrála. To vše doplňuje řada muzeí nebo také soch, které upozorňují na mnohé historické události, kterých byla samotná Francie přímým svědkem. To vše vás čeká, pokud navštívíte právě Quimper. Můžete si být jisti, že litovat stoprocentně nebudete.

26.12.2014

Booking.com