Leon

Leon (Španělsko)

Jedná se o poměrně velké město v této lokalitě, a k poslednímu sčítání zde žilo necelých 140 tisíc obyvatel. Jeho velikosti samozřejmě odpovídá i počet památek. Podobně oblíbeným městem jako je Leon je i město Pamplona, které leží východně od této lokality. Pokud tedy plánujete procestovat celé Španělsko, nebo alespoň jeho část, rozhodně byste si na tyto města měli vzpomenout.

Pokud tedy navštívíte samotný Leon, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu těch nejvýznačnějších památek, které zde jsou. Jedním z nich je určitě místní gotická katedrála, která doslova vyniká svou velikostí, nádherným zdobením a skvělou výzdobou i uvnitř. Tu může obdivovat každý turista, jelikož je volně přístupná. Dle dostupných informací proběhla její stavba již ve druhém století, a tak se považuje za jednu z nejstarších staveb, které Leon na svém území má.

Tou druhou dominantou města je zcela určitě románská bazilika svatého Isidora. I ta rozhodně vyniká nádherným vnitřním zdobením a sníženými stropy, které jsou však plné nádherných kleneb. Nutno říci, že tuto baziliku jezdí obdivovat téměř celé Španělsko. Samozřejmě turisté však často nemají za cíl své cesty pouze Leon, ale i řadu dalších měst ve Španělsku, jako třeba Santo Domingo de la Calzada.

Vraťme se ale zpět do města, kde na návštěvníky čeká i nádherná budova Hostal de San Marcos, která doslova uchvátí každého, a to díky nádherné architektuře. Vše doplňuje také palác s názvem Palacio de los Guzmanes, nebo naprosto unikátní budova Casa de los Botines, která byla postavena v roce 1893 a rozhodně patří také mezi jednu z nejobdivuhodnějších, které Leon nabízí. Pokud je tedy cílem vaší cesty právě Španělsko, byl by doslova velký hřích, pokud byste zmíněný Leon nenavštívili. Sami se můžete na vlastní oči přesvědčit o tom, že samotné návštěvy rozhodně nebudete litovat. Nezapomeňte na své cestovní pojištění nebo i pro Vaši rodinu.

18.3.2015

Booking.com