Murcia

Murcia (Španělsko)

Jedno z nejproslulejších jihošpanělských měst, které bychom hledali více než tři sta kilometrů od metropole Madridu. Půl milionu obyvatel, historie trvající více než tisíc let (založili je totiž Mauři), z nichž valnou většinu je Murcia pod křesťanskou správou. Po Arabech tu ale zůstal přinejmenším obranný hrad na vršku Monteagudo. Pokud opravdu milujete památky, jistě vás zaujme gotický katedrální kostel zasvěcený Panně Marii, jenž byl dokončen v roce 1465. A co dalšího tu můžeme obdivovat?

Někdejší Mursiyah založená Abd ar-Rahmánem II. dostala křesťanskou duši, památník slavného maurského vládce tu ale najdete dodnes. A mimochodem, Murcia je skutečně oblastí zalitou sluncem, vždyť když kotouč na obloze svítí 315 dnů v roce, není snad ani co dalšího dodávat, že?

Zajímavé destinace? Tak třeba Los Alcazares, jak již maurský název napovídá, jde vlastně o palác. Bohaté minerální vřídlo s léčivými účinky potěší nejednoho z místních hostů, lázně moderního evropského střihu tu byly vystavěny už před více než stoletím – ale Arabům se docela hodily ty původní z dob antiky a římského osídlení.

Pokud jste zamilováni do klasických vodních sportů, zkuste pobřeží Costa Calida. Písečné pláže všude kolem, bezpečný provoz a vyšší porce minerálních solí (podobně jako v Mrtvém moři, skvělé účinky pro zdraví) – kdo by odolal? Koncentrace kyslíku ve vzduchu je mimořádná. Úrodná půda zdejší lokality také potěší všechny milovníky ovoce a zeleniny se zaručenou kvalitou.

Další místa k návštěvě? Katedrála Panny Marie s největší španělskou zvonicí (věž vysoká devadesát metrů) nebo třeba velká ZOO, pokud sem zavítáte i s rodinou – v tom případě ale nesmíte opomenout vodní park Terra Natura. Španělsko? Nabízí se určitě ještě třeba Alicante nebo Málaga!

8.5.2019

Booking.com