La Coruňa

La Coruňa (Španělsko)

Procestovat celé Španělsko rozhodně není nic jednoduchého, a to nejenom vzhledem k jeho rozloze, ale i vzhledem k tomu, kolik zajímavých měst se na jeho území nachází. Jedním takovým je i La Coruňa, které je považováno za jedno z těch větších. Žije zde totiž okolo 250 000 obyvatel.

Pokud vás tedy čeká dovolená právě v této oblasti, tedy v oblasti Galicie, rozhodně by měla být La Coruňa cílem vašeho cestování. Město má totiž všem turistům rozhodně co nabídnou, a to hlavně díky bohaté historie, kterou se však může pyšnit i celé Španělsko. Pokud bychom začali u té nejstarší památky, potom se jedná o Herkuovu věž, nebo konkrétně Torre de Hércules. V tomto případě se jedná o maják, na který je skutečně hrdé celé Španělsko, jelikož se jedná o nejstarší maják na světě. Vybudován byl pravděpodobně v římském období.

To však rozhodně není to jediné, co La Coruňa nabízí a na co láká turisty. Samozřejmě rozhodně není z hlediska historie jediným zajímavým městem, jedním z oblíbených je také Avila, ale ta neleží na pobřeží, a tak nemůže nabídnout třeba význačnou pevnost, kterou La Coruňa má, a sloužila samozřejmě jako část obranného systému v případě útoku z moře. Konkrétní název této pevnosti je Castillo San Anton. Nedaleko pevnosti leží také poměrně významný přístav nesoucí název Ferrol. Mimo něj je určitě zajímavým místem také centrální náměstí a radnice města.

Dále najdeme na území města La Coruňa i celou řadu kostelů. Pokud bychom měli zmínit ten nejzajímavější a pravděpodobně nejobdivovanější, tak je to Kapitulní kostel P. Marie, který má nejenom velmi unikátní exteriér, ale i samotný interiér taktéž. Právě zajímavými kostely je unikátní celé Španělsko, a jeden významný najdeme i ve městě v nedalekém Santiago de Compostela. I toto město tak může být zajímavým tipem pro vaše cestování a poznávání této zajímavé země, kterou Španělsko bezesporu je.

7.8.2014

Booking.com