Gdaňsk

Gdaňsk (Polsko)

Polský skvost, který je omýván Baltským mořem. Přístav, v němž se psala historie širokého regionu, který nabídne i nádherné historické centrum. Půlmilionový Gdaňsk byl dlouhou dobu součástí Pruska a zažil okupaci i ze strany Řádu německých rytířů, narodil se tu i slavný německý filosof Arthur Schopenhauer, takže město má významnou germánskou stopu. Nakonec, když obyvatele města zmasakrovali řádoví rytíři, přistěhovala se sem řada novousedlíků z německých měst. Teprve až v poválečných letech sem přišli ve větší míře Poláci a německá populace byla z většiny odsunuta, podobně jako v českém pohraničí.

Pokochejte se i replikou námořní lodi v přístavu nebo historickým centrem, které možná připomene velikány jako Krakov nebo Štětín. Najdete tu i největší cihlový kostel v Polsku, baziliku Panny Marie. Výhled z ní je přímo náramný, nahoru se dostanete po více než čtyřech stovkách schodů. A jistě není divu, protože samotné město, kterému Němci říkali vždy Danzig, je stará více než tisíc let. Ba dokonce sahá až do sedmého století, kdy zde byla větší rybářská víska. Ovšem, pokud jde o město jako takové, musíme zmínit letopočet 997, kdy je zmíněn v Životě svatého Vojtěcha, proslulého českého světce. Sweetie massage chick getting fucked Horny Alexis Ford is into hardcore buggering Stepteen Anya Olsen licks stepmom Reagan Darling is tempting fellow with her tits Roxy Raye stretches her anus with a metal speculum and receives an anal reaming Kinky whore Melany loves big stuff in her pussy Cute and Tiny Blonde Halle nugget porn Whore wife Jodi West getting fucked by next door guy Ralph Long Chick receives both of her lusty fuck holes fucked Frisky blonde Kayla Green felt hard cock in her tight ass hole Independence fuck with freedom babe Phoenix Marie Playful bitches Rowan and Lorna try their new toys

Dominantou Gdaňsku je třeba Neptunova fontána z roku 1633, ze které prý kdysi tekla místní pověstná vodka. Nedaleko fontány je Dvůr krále Artuše, kde je kromě poměrně drahého piva také příjemné posezení. Město doslova žije pověstmi, na Dlouhém trhu je vystaven vysoko nad hlavami procházejících turistů Čertův zub. Kdo se jej dotkne, bude mít štěstí po celý rok, ale vyskočit tak vysoko by byl husarský kousek i pro zkušené atlety. Nezapomeňte na místní ZOO a když už jste v Polsku, pochopitelně také na Varšavu!

11.10.2019

Booking.com