Těšín

Těšín (Polsko)

K rozdělení těchto dvou měst došlo již po skončení první světové války. Nutno však říci, že Polsko má mnohem zajímavější Těšín, jelikož právě zde zůstala jeho historické část a na Čechy zůstala část novější. Pokud se tedy do toho polského vydáte, je ideální trase přes ten Český. Vzhledem k lokalitám je zde i příjemná dovolená, čehož mnoho lidí rádo využívá.

Milovníci piva by se rozhodně měli jít podívat na studnu Tří bratrů, které s sebou nese velmi zajímavou legendu, a to že právě z ní čerpal místní pivovar vodu na výrobu piva. Mnohem větší památkou, kterou Těšín má, je však Palác hraběte Jana Larishe. Tento palác pochází z 18. století. Dnes je plně přístupný veřejnosti, jelikož je zde zřízeno muzeum, které poví více o historii jak této lokality, tak té, kterou se může pyšnit celé Polsko.

Pokud budete procházet Těšínem a hledat další zajímavé památky a stavby, rozhodně běžte do ulice Przykopa. Právě zde se totiž nachází největší koncentrace domů a dalších památek, které pocházejí jak z 18., tak i z devatenáctého století. Podobnou koncentraci památek má nedaleko svého centra také oblíbený Krakov, který je taktéž cílem mnoha turistů. Je jich stále více, kteří jezdí obdivovat právě Polsko. Ještě další podobnou ulicí, kterou Těšín nabídne, je ulice Gleboka.

Dalším oblíbeným místem, ze kterého je také příjemný výhled, nikoliv na celé Polsko, ale pouze do blízkého okolí, je Zámecký vrch. Podle dochovaných informací bylo tyto místo osídleno již v období pátého století. Jelikož jsme zmínili zajímavý výhled, tak ten je možný právě z Piastovské věže, která se na tomto místě nachází a je pravidelně otevřena pro veřejnost. Pamatujte tedy, že Polsko není nutně jenom Varšava, ale i celá řada dalších nádherných měst, které lze navštívit. Právě Těšín je rozhodně jednám z nich. Neváhejte, a navštivte ho i vy.

24.5.2014

Booking.com