Tokio

Tokio (Japonsko)

Je tomu skutečně tak. Ačkoliv se po celém světě název Tokio hojně používá, nejedná se pouze o jedno jediné město, ale jednu z několika prefektur, tedy částí Japonska. Přesto se o Tokiu budeme bavit jako o celku, tedy o jednom velkém městu.  To má v současné době více než 12 milionů obyvatel. Do tohoto počtu se nezapočítává, podobně jako například v městech Kóbe nebo Hong Kong městská aglomerace. S tou bychom se dostali až na číslo 38 milionů.

Jedním z největších problémům tohoto rychle se rozvíjejícího města je paradoxně jeho velký rozvoj, obchodu a průmyslu. Dochází tak k velkému znečišťování ovzduší ať už výrobními podniky, tak automobily, které jsou v Tokiu skutečně na každém kroku. Přestože díky mnoha opatřením se situace den ode dne zlepšuje, stále nemá Tokio vyhráno. A tento problém se netýká pouze Tokia, ale i mnoha jiných japonských měst.

Přestože je Tokio moderní město plné moderních budov, mrakodrapů a průmyslových budov, nalezneme v něm i množství zajímavých památek, které mapují jeho velice zajímavou historii. Ve většině případů se jedná o spoustu zajímavých chrámů či paláců, z nichž nejzajímavějším je zcela jistě Císařský palác. Jak správně usuzujete, název má díky japonskému císaři, který v něm v minulosti nejenom žil, ale stále je to sídlo i nynějšího japonského císaře s celou jeho rodinou. Video with spoiled Scarlett Bloom , that likes hard young cocks

Pokud se chcete dozvědět více o historii nejenom Japonska, ale především Tokia, měli byste navštívit čtvrti Ueno a Asakusu. Kromě rozlehlého parku zde naleznete Muzeum Šitamači a také Národní muzeum, které mapuje kompletní historii celého Japonska, včetně dochovaných exemplářů které zaujmou každého návštěvníka.

17.9.2013

Booking.com