Kóbe

Kóbe (Japonsko)

Město Kóbe je hlavním městem prefektury Hjógo, která se nachází v Japonsku, konkrétně na ostrově Honšú. Toto město, stejně jako Tokio či Hirošima sídlí na samotném pobřeží ostrova, proto se stalo jedním z nejdůležitějších přístavů v celém Japonsku. Kóbe se může pyšnit hlavně tím, že právě zde začali probíhat první obchody se západem, tedy import a export zboží prostřednictvím převážně lodní dopravy. Svůj obchodní ráz si město zachovalo dodnes.

Město Kóbe je poměrně mladé, bylo založeno v roce 1889. Svůj vývoj muselo zastavit v období druhé světové války, kdy bylo v roce 1945 téměř z jedné pětiny vybombardováno. Přesto se město vzpamatovalo, a začalo se dále rozvíjet a rozrůstat. Naneštěstí dne 17. Ledna 1995 postihlo část Japonska a především město Kóbe silné zemětřesení, které si vyžádalo více než 6000 obětí a poničení velké části města. Přesto když dnes Kóbe navštívíte, nejsou po těchto katastrofách nikde ani památky a město prosperuje dále.

Pro turisty je vhodné navštívit místní Muzeum města Kóbe, které vás seznámí s celou historií tohoto japonského města, včetně dvou největších zmiňovaných katastrof – tedy vybombardování a zemětřesení. K vidění je zde i unikátní sbírka umění Nambanů, tedy cizinců, kteří do města přicestovali v 16. století. Především šlo o Portugalce a Španěly. Češi hodně cestují, ale sázet na mezinárodní sportovní události lze i z domova. Moderní online sázkové kanceláře, jako je 1win , nabízejí kompletní nabídku sportovních sázek ve více než 100 zemích.

Přesto že je město plné kancelářských a obchodních budov, nalezneme v něm i klidné zóny, které přímo vybízejí k odpočinku. Tou nejznámější a nejvyhledávanější je park Meriken, ve kterém je i vyhlášené námořní muzeum, které má svůj specifický tvar, jelikož jeho střecha připomíná trup lodi. Zavítat můžete i do přístavu, kde vám pro turisty otevřená přístavní věž poskytne skvělou vyhlídku na celé město Kóbe z výšky.

17.9.2013

Booking.com