Ósaka

Ósaka (Japonsko)

Třímilionové město a velké průmyslové centrum v jednom balení, pro Japonsko mimořádně důležitá oblast na ostrově Honšú. Ósaka je symbolem divočejšího nočního života, ale na své si tu přijdou i fanoušci historie nebo staršího umění. Nejslavnější japonské akvárium se nachází právě zde, velký zábavní park pak potěší celou rodinu. A když se k tomu přičte místní kuchyně, prostě nelze ani v nejmenším odolat, je to totiž doslova hlavní město gurmánů – vznikly tu třeba první instantní nudle!

Osídlení se začalo rozšiřovat, když zde byl v patnáctém století vystavěn mohutný hrad. Od té doby ale uplynula spousta vody a dnes drží průmysl hlavně chemie a železářství. V moderní době je ale orientace Ósaky jasná, turistický ruch převažuje, musí se jej využít na maximum. Obrovské nákupní zóny se tu mísí s celou řadou muzeí, poznejte čínské nebo japonské umění hodně zblízka, orientální keramika jistě má něco do sebe…

Obchod kvete hlavně na severu města, ve čtvrti Kitaku. Moderní architekturu tu reprezentuje mrakodrap Umeda Sky Building. V interiéru spatříte skutečnou zahradu na výšinách – ano, ve výšce více než 170 metrů – a dostanete se na ni proskleným výtahem opravdu s rychlostí blesku. Jistě ale není radno vynechat mezinárodní letiště Kansai, protože už jen to je architektonickým skvostem. Stojí za ním přeci italský architekt Renzo Piano.

Pokud máte zájem i o městské dějiny, bohužel – najdete tu většinou repliku někdejší stavby, která byla obvykle poškozena americkými nálety během druhé světové války. Zajímavá bude i návštěva zdejšího historického muzea, stojící na troskách paláce Naniwa ze sedmého století, v podzemí si můžete prohlédnout to, co z něj ještě zbylo. V Japonsku však rozhodně nevynechejte ani Kobé  a Tokio!

12.9.2018

Booking.com