Nagoja

Nagoja (Japonsko)

Nagoja je čtvrté největší město Japonska, které leží u břehů Tichého oceánu na ostrově Honšú. Více než dva miliony obyvatel, moderní centrum plné mrakodrapů a dopravní tepna dnešního Japonska, i tak by se jistě dalo označit původní hradní město pod správou rodu Tokugawů. Bohužel, ačkoliv má za sebou významnou historii, řadu budov nenávratně poškodilo americké bombardování během druhé světové války. Bohužel, podobný osud měl i Nagojský hrad, který vybudoval zmíněný rod na úsvitu sedmnáctého věku. Jeho dnešní vizáž je ale zdařilou podobou někdejší stavby, kolem dokola je velký vodní příkop a projít si tu můžete i velké muzeum. Za ten pohled do okolní krajiny to stojí!

Mocný rod Tokugawa si jistě rádi připomenete i v muzeu umění, které je tu pro skutečné gurmány. Masky, kostýmy, brnění a šavle, to vše v jednom balení, dobrou chuť! Pokud ale chcete raději zábavu, která snad nikdy nekončí, je tu resort zvaný Nagašima – japonsky vlastně „dlouhý ostrov“. Horská dráha, lázně a vodní svět, ale i atrakce pro ty úplně nejmenší děti a obrovské centrum obchodu, co více ještě dodávat?

Nedaleko Nagoji se jen tak mimochodem vyrábí Toyoty a nahlédnout do jejich světa můžete v místním Toyota Techno Muzeu. Moderní a nové budovy všude kolem – nakonec, jeden z mrakodrapů je také ústředním sídlem společnosti Toyota. A muzeum věnované robotům? Jistě, i to tu najdete. Předností města Nagoja je i výtečné dopravní spojení, ať už vyrazíte vlastně odkudkoliv, třeba zrovna z města Japoncům nejsvětějšího – Tokia. Jistě, můžeme říci, že díky druhé světové válce Nagoja hodně utrpěla. Rozhodně ale ne tolik, jako Hirošima, na níž byla 6. srpna roku 1945 poprvé v historii lidstva spuštěna první jaderná puma. Památník míru právě zde apeluje, aby se podobná věc už nikdy neopakovala.

1.6.2019

Booking.com