Hirošima

Hirošima (Japonsko)

Město Hirošima známé především výbuchem atomové bomby se nachází v Japonsku, cca. 700 kilometrů od města Tokia a je cílem pravidelné letecké linky z Koreje, z města Soul. Město Hirošima má v současné více než 1 milion obyvatel a najdeme ho na největším ostrově, který je součástí Japonska, na ostrově  Honšú.

Město bylo v roce 1945 zpustošeno svržením první atomové bomby na světě, a přesto se z této události dokázalo vzpamatovat a stát se prosperujícím Japonským městem. Jednou z nejvýznamnějších připomínek této události je Hirošimský památník míru, nazývaný též jako Atomový dóm. Jedná se o torzo budovy stojící v Hirošimě, a má za cíl připomínat právě svržení atomové bomby. Jedná se o tu nejbližší budovu centra výbuchu, která zůstala stát a nedošlo k jejímu zhroucení. Její význam je nejenom pro město Hirošima, ale pro celé Japonsko obrovský a díky tomu byla tato budova v roce 1996 napsána na seznam světového dědictví UNESCO. games-monitoring.com

Téměř celá Hirošima je protkána místy, které na tuto událost upozorňují. Jednou z nejvýznamnějších je informační tabulka, kterou nalezneme poblíž místní nemocnice. Ta přesně označuje místo epicentra výbuchu atomové bomby. Pokud byste se u této tabulky podívali vzhůru do oblak, tak přesně 600 metrů nad vámi došlo k výbuchu.

Množství artefaktů je dochováno v místním Muzeu Mírového památníku, kde je celá expozice věnována právě události z roku 1945. Nejzajímavější částí je skutečná cihlová zeď, která se tlakovou vlnou zcela zkroutila. Samotná expozice nemá za cíl pouze informovat o katastrofě, ale díky soupisu zemí, které jaderné zbraně vlastní a stále testují má před podobnými událostmi varovat a upozorňovat na ně.

17.9.2013

Booking.com