Káhira

Káhira (Egypt)

Kdo by neznal město Káhira, které je hlavním městem Egypta. Právě Egypt je totiž momentálně jednou z nejvyhledávanějších lokalit pro dovolenou českých turistů. Ti míří nejenom do Káhiry, ale také do města Luxor, či do další oblíbené severoafrické země Tuniska a města Tunis.

Celé město čítá více než 8 milionů obyvatel a vzhledem k tomu, že se jedná o navštěvované turistické letovisko, pochází spousta Egypťanů z jiné části Egypta a Káhira je jejich domovem pouze v období turistické sezóny, jelikož přijeli za prací. Egypt díky své poloze mezi Asií Afrikou a Evropou znamenal v minulosti křižovatku obchodních a právě Káhira byla díky tomu nazývána Matka světa. Ačkoliv ji většina turistů zná pouze z propagačních katalogů a letáků cestovních kanceláří, které lákají hlavně na písečné pláže, příjemné podnebí a jízdu na velbloudech, může Káhira nabídnout i mnoho ze své historie. Ideální místo kde zakončit své cestování a nechat na sebe dýchnout historii tohoto města, a vlastně i celého Egypta.

Za návštěvu jistě stojí nejstarší tamní mešita Al-Azhar, která vznikla již v roce 970 a univerzita která byla v její těsné blízkosti postavena, je dodnes považována za nejdůležitější středisko zabývající se studiem islámu. Část historie Egypta odkryje i vyhledávané Egyptské muzeum, nebo Citadela, tedy pevnost, kterou naleznete na úpatí tamního kopce Mukkatám.

Zmiňovali jsme se i o tom, že Káhira byla křižovatkou obchodu. O tom, že obchodní dovednosti mají místní lidé po celém Egyptě stále v genech, můžete zjistit na některém z místních Bazarů, tedy tržišť kde nejsou pevné ceny, a při každé koupi se o dané ceně smlouvá, v čemž jsou místní obchodníci skuteční mistři.

19.9.2013

Booking.com