Hurghada

Hurghada (Egypt)

Blíží se čas dovolených, a tak nezmeškejte svou příležitost a vyberte si tu správnou destinaci u moře. Pokud jste ještě nikdy nebyli v Egyptě, pak si rozhodně přečtěte následující řádky – není totiž pochyb o tom, že země na severovýchodním pobřeží Afriky nabízí naprosto optimální podmínky pro romantickou dovolenou. A není nutné zamířit hned do Káhiry, za návštěvu stojí i řada jiných sídel. Třeba taková Hurghada, ze které není daleko do dalších tradičních turistických lákadel, například Luxoru.

Letovisko ležící přímo na rudomořské riviéře poskytuje možnost být na pár dnů součástí atmosféry reálného egyptského života – nabízí tradiční bazar, báječný odpočinek na pláži, dech beroucí zážitky při potápění, luxusní hotely, místní kuchyni, kvalitní golfová hřiště a samozřejmě garanci slunečných dnů takřka po celý rok. Hurghada bývá právem označována za srdce zdejšího pobřeží, vždyť se táhne úctyhodných čtyřicet kilometrů a obývá ji na čtyřicet tisíc obyvatel. Už to znamená, že jen tak si vyrazit na procházku městem vám může klidně zabrat celý den. Zato se do hotelu vrátíte plní čerstvým zážitků a bohatě nasyceni místní atmosférou, již rozhodně stoí za to okusit. Kdyby nic jiného, přinejmenším ochutnáte místní kulinářské speciality, jimiž je Egypt proslulý. Hurghada navíc nabízí rovněž množství lázeňských center, které prosperují díky horkým pouštním pramenům.

Prudký rozvoj především díky turismu zažívá Hurghada od sedmdesátých let minulého století, kdy se malá rybářská vesnička začala postupně měnit na přepychovou destinaci, vyhledávanou návštěvníky z celého světa. Lákaly je především neuvěřitelně čisté pláže a průzračná, teplá mořská voda, která poskytuje ideální podmínky pro potápěčské začátečníky i profesionály. O Hurghadě se mluví jako o jedné z nejlepších potápěčských destinací planety – a to už je co říct!

13.4.2016

Booking.com