Siwa

Siwa (Egypt)

Poušť nabízí mnohá dobrodružství. Atak jestli ve vás dřímá milovník adrenalinu a skrytý (nebo již objevený) dobrodruh, neváhejte a zamiřte přímo do Egypta. Málokterá jiná země poskytne návštěvníkům tolik fascinujících turistických zajímavostí jako je Káhira, Gíza, Alexandrie, Hugharda, Bahríja… vyjmenovat všechny turisticky oblíbené lokality by zabralo několik stran. A tak se tentokrát podíváme do jedné z oáz.

Naším cíle bude v následujících řádcích západoegyptská Siwa, jedna z největších oáz v libyjské poušti. Siwa leží bezmála dvacet metrů pod úrovní hladiny Středozemního moře a obývá ji na dvacet tisíc lidí, přičemž osídlení této lokality je datováno již od střední doby kamenné. V průběhu historie hrála tato oázu klíčovou roli a stala se svědkem mnoha událostí, jež hýbaly egyptskými dějinami. I z toho důvodu se zde dosud nachází množství pamětihodností, které byste při své návštěvě zde rozhodně neměli minout. Jmenujme například místa s poněkud tajuplnými názvy jako citadela Šálí, Amonův chrám či Hora mrtvých.

Pozitivní stránkou Siwy je fakt, že sem dosud nedorazila hlavní turistická vlna, která se soustředí na oblast kolem Rudého moře. Oáza Siwa leží mimo hledáček cestovních kanceláří a cestovat sem budete muset s největší pravděpodobností na vlastní pěst. Na druhou stranu právě díky tomu se vyhnete prodírání všudypřítomnými davy, a nefalšovanou atmosféru vám zprostředkuje tradiční styl života místních obyvatel, kteří zůstávají vesměs lhostejní k zájmu turistů. Přesto se zde našla řada rafinovaných podnikatelů, kteří vsadili na provozování ubytovacích zařízení a dnes prosperují. Nehledejte zde pětihvězdičkové hotely, ale slušných penzionů zde je hned několik. Zkrátka: ideální dovolená pro někoho, kdo si chce užít kapku toho adrenalinu a prozkoumat tajemství blízkých dun.

20.2.2017

Booking.com