Dachla

Dachla (Egypt)

Léto už je za námi, ale pokud přemýšlíte kam ještě letos vyrazit na dovolenou, tak se vydejte do Egypta. Nenabídneme vám oblíbená letoviska na pobřeží Rudého moře, ale drsný kraj pouště Sahara, kde se nacházejí oázy, kterou nejsou zaplněny hromady turistů.

Země na pobřeží Rudého moře má jednoznačně co nabídnout. Ale jestli už jste navštívili obligátní pyramidy v Gíze, Luxor, Káhiru nebo Bahríju, zavítejte tentokrát do oázy Dachla  ležící v srdci Egypta, přímo v saharské poušti daleko od Rudého moře i od Nilu. Letní teploty běžně atakují čtyřicítky. Dachla však i v tak nehostinné krajině prosperuje díky vysokému množství životodárných horkých pramenů – místní jich napočítali zhruba pět set.

Jedná se o oblast rozkládající se kolem zdejšího hlavního města Mút, jež na troskách původního osídlení nabízí kulisy moderního turistického centra. Přepychových hotelů je tu několik, podobně jako luxusních lázní, které fungují díky zmíněným pramenům. Milovníky historie jistě potěší množství starověkých ruin ležících v bezprostředním okolí oázy.

Mohlo by se zdát, že okolní poušť nenabízí nic než písečné duny, kamkoliv se podíváte, ale opak je pravdou. Rafinovaní podnikatelé tuší, že turisté rádi využijí jakékoliv možnosti zažít trochu toho nefalšovaného dobrodružství a tak provozují například romantické vyjížďky na velbloudech při západu slunce, kdy dostanete jedinečnou možnost pokochat se kouzelnou a zároveň tak trochu strašidelnou atmosférou reálné pouště. https://lustzone.ch/ Místní úřady jsou připravené i na odvážné turisty, kteří budou chtít v dunách dokonce přespat a takových dobrodruhům nekladou žádné byrokratické překážky. Pokud se vám egyptské oázy zalíbí, můžete se také vydat do oázy Charga.

16.10.2017

Booking.com