Farafra

Farafra (Egypt)

Jestliže se budete chtít vydat do Bílé pouště, pravděpodobně zvolíte jeden startovní bod, kterým bude právě oáze Farafra. Právě Bílá poušť je velmi oblíbené místo mnoha výprav a dalo by se říci, že láká stejně tak, jako nejznámější poušť Sahara, která k Egyptu nesmazatelně patří a pravděpodobně není člověka, který by ji neznal.

Pokud bude tedy Farafra vaším cílem, určitě je dobré ji poznat více, jelikož ačkoliv se jedná o poměrně malou oázu, má všem turistům co nabídnout. Tato oáza má staré centrum, jehož základní bod tvoří citadele, která měla jediný úkol, a to obranu této lokality, která byla obývána od nepaměti. Ostatně stejně jako tomu bylo v případě jiných oáz v Egyptě, například těch, které má jako vstupní bránu již zmíněná Sahara.

Z této citadely se však dochovali pouze zbytky, ale i tak stojí za návštěvu. Od ní lze pokračovat zajímavými hliněnými uličkami, pro které je Farafra tak známá. Sami můžete zjistit, že procházka jimi má své nezapomenutelné kouzlo.

Drobným problémem který Farafra má je však také to, že se celkový ráz této oázy velmi rychle mění. Může za to především vzrůstající populace a celá řada domů, o které se rozrůstá. Ty tak celkový ráz této oázy kazí. Přesně za návštěvu stojí. Pokud vás tedy Egypt jako takový láká, rozhodně to není pouze hlavní město Káhira, nebo již zmíněná poušť Sahara. Je i řada jiných neméně zajímavých míst, a toto je jedno z nich.

Milovníci cestování však nemusí obdivovat pouze místní historické stavby, ale přímo v oáze je také poměrně rozsáhlá galerie jednoho z místních umělců Badra Abd El Moghnyho. I zde můžete nasát velmi příjemnou a neopakovatelnou atmosféru. A pokud vám už Farafra nebude mít co nabídnout, můžete konečně vyrazit do zmíněné Bílé pouště, která je neméně zajímavým místem.

12.4.2014

Booking.com