Alexandrie

Alexandrie (Egypt)

Alexandrie je velmi oblíbenou turistickou destinací, a to už jenom proto, že se nachází přímo na břehu Středozemního moře. Tato poloha udělala z města i velmi významný přístav, což se pozitivně podepisuje na ekonomice této oblasti. Město je spíše průmyslovou oblastí, protože turistů sem příliš nejezdí. Slavné památky Alexandrie jsou zničené a moře zde není nejčistší.

Město samotné se dělí na dvě hlavní části, a to na moderní, a také historickou. Nejvíce památek je samozřejmě v té historické. Jedná se například o Qait-bejovu pevnost, která se stala dominantou města a stojí na místě původního majáku. Její účel byl především chránit město před útoky z moře. Podobných historických pevností má Egypt na svém území hned několik.

Velmi zajímavými místy jsou i místní paláce. Ty, které nabízí samotná Alexandrie, patří v současnosti mezi jedny z nejvelkolepějších a zároveň nejstarších v celé zemi. Podobně staré má také Egyptské město Káhira. Vraťme se ale zpět do Alexandrie. Zde stojí za obdiv palác Montaza Palace, který všichni návštěvníci najdou ve stejnojmenné části města – která zní Montaze. Tím druhým hojně navštěvovaným palácem je zcela určitě Ras el-Tin Palace. Za zmínku však stojí také prezidentský palác, který určitě každého návštěvníka uchvátí svou rozsáhlostí a monumentalitou.

Alexandrie však nabídne i řadu modernějších budov. Jednou z nejzajímavějších je budova místní knihovny, především pro svůj zajímavý tvar. Pokud je tedy vaším cílem poznávací dovolená právě v Egyptě, rozhodně byste si Alexandrii neměli nechat ujít. Stejně zajímavá jsou však i jiná města na území této země. Jedním z nich je i Asuán, který je přesně na opačné straně Egypta. I toto město každoročně navštíví několik tisíc turistů, a stejně jako zde je láká především historie města jako takového, a řada dochovaných staveb a chrámů nebo různých rozsáhlých paláců v okolí.

24.5.2015

Booking.com