Paříž

Paříž (Francie)

To co je pro Německo Berlín, to je pro Francii Paříž. Právě toto město Francie je dominantou celé země a ročně sem proudí statisíce turistů, především milovníků poznávání a cestování. Paříž leží na severu Francie, zhruba 2 hodiny cesty od malého, ale také vyhledávaného malebného městečka Dijon. Paříž zná jistě mnoho lidí především díky své dominantě, kterou je samozřejmě Eiffelova věž. Tato dominanta Paříže, a vlastně i celé Francie byla postavena v letech 1887 až 1889. Včetně antény, která je na jejím vrcholu se může pyšnit výškou 300,65 metrů. V domě jejího vzniku byla většinou obyvatel Paříže nenáviděna, ale nyní jsou na ni náležitě hrdí, jelikož cestování turistů za touto unikátní stavbou přináší do města Paříž mnoho peněz.

Součástí Paříže je několik unikátních historických čtvrtí, ve kterých samozřejmě najdeme velkou část jejích památek. Ty nejvýznamnější čtvrti, Île de la Cité a Île Saint-Louis se mohou pyšnit katedrálou Notre-Dame, gotickou kaplí Sainte Chapelle nebo bývalým královským palácem a věznicí z doby Francouzské revoluce.

Tou nejzajímavější a nejzachovalejší čtvrtí, kterou se může Paříž pyšnit je jistě Marais. Zde byli původně pouze bažiny, ale po jejich vysušení se začalo s opravdu rozsáhlou výstavbou. V této čtvrti tak nalezneme mnoho šlechtických a měšťanských paláců, královský dvůr a milovníci historie jistě zaujme proslulá pevnost Bastilla, která sehrála významnou roli ve stoleté válce, kdy sloužila jako ochrana před Angličany.

Pokud je cílem vašeho cestování Francie, Paříž byste rozhodně neměli vynechat. Povídání o jejích památkách je na několik hodin, proto je vhodné si na její prohlídku vyčlenit několik dní, abyste nebyli ochuzeni o žádný zážitek.

19.9.2013

Booking.com