Dijon

Dijon (Francie)

Město Dijon najdeme na východě Francie, nedaleko pramene nejznámější francouzské řeky Seiny. Podobně jako Paříž nebo maďarský Tokaj, má i Dijon bohatou historii, a k rozkvětu samotného města docházelo hlavně v období středověku. To je ostatně patrné na první pohled. Francie nemá mnoho měst, které by lákaly k cestování tolik, jako právě Dijon. Právě jeho středověká velkolepost se dochovala až do dnešní doby, a můžete tak na každém kroku potkávat typické středověké budovy, které jsou skutečně nádherné svým vzhledem.

Všem budovám určitě dominuje Vévodský palác, který byl sídlem burgundských vévodů. Tento palác láká na svou prohlídku nejenom ve dne, ale i v noci, kdy vynikne jeho osazení několika pásy vodotrysků, které jsou působivě a efektně nasvíceny. Při svém cestování po městě Dijon nezapomeňte také navštívit kostely Notre-Dame, kostel sv. Štěpána nebo sv. Jana. Všechny vás uchvátí nádhernou architekturou a překrásným zdobením.

Pro milovníky historie je Dijon skutečně nádherné město, a jeho historii, i historii celé Francie můžete studovat i v několika muzeích, především pak v muzeu Burgundského života a muzeu Archeologie. Velkým mínusem může být cestování po městě, zvláště pak za památkami, které leží na periferiích města. Kvůli slabému pokrytí vlakovou a autobusovou dopravou se k těmto místům často nedostanete jinak, než autem. To je pro cestování v Dijonu mnohdy doporučováno, jelikož paradoxně může vyjít mnohem levněji, než systém vlakové a autobusové dopravy, který se především na krátké vzdálenosti absolutně nevyplatí. Pro turisty je však zřízen speciální mikrobu,s který jezdí rozsáhlý okruh v okolí centra, a je možné ho využívat zcela zdarma.

19.9.2013

Booking.com