Auray

Auray (Francie)

Ve Francii existují v zásadě dvě oblasti, které si turisté pochvalují nejvíce. Je to Provence a Bretaň, o které bude řeč i v následujících řádcích. Vždyť Bretaň, divoká a nespoutaná krajina větru, mořských útesů a tajuplných menhirů, má rozhodně co nabídnout - a načerpat energii sem jezdí celé zástupy pracovně vyčerpaných návštěvníků z celého světa, aby přišli na jiné myšlenky a poznali místní tradice. V Bretani se totiž dosud zachovalo mnoho zvyků z dob, kdy ji ještě obývali původní Keltové (respektive Galové), a připomínku tisícileté minulosti dodnes nalézáme například v místních názvech. Bretonština je zde navíc stále relativně živých jazykem, který ovládá zhruba půl milionu Francouzů.

Pokud zvažujete dovolenou právě v Bretani, neměli byste určitě vynechat návštěvu města Auray. Desetitisícové sídlo na břehu Atlantiku nabízí turisticky zajímavé středověké centrum s přístavem, který dodnes plní klíčovou roli v hospodářství obce. V Bretani koneckonců celá řada lidí nachází zaměstnání právě díky moři a mořské lahůdky jsou zde na každodenním jídelníčku.

Auray leží podobně jako například další turisty oblíbené město Vannes, v departementu Morbihan poblíž města Quimper. Jeho historie je poznamenána válečnými událostmi, například během proslulé stoleté války (1344 – 1453), kdy mezi sebou dlouhé desítky let válčily Anglie a Francie, se zde udála bitva u Auray. Stalo se tak 29. září 1364 v rámci zdlouhavých dějů o bretaňské dědictví.

Obyvatelé Auray jsou zvláště hrdí na to, co se zde stalo v roce 1776. Ve stejném roce, kdy byly oficiálně založeny Spojené státy americké, se zde totiž vylodil americký diplomat Benjamin Franklin, když mířil do Francie požádat krále Ludvíka XVI. o vojenskou pomoc během americké války o nezávislost.

2.7.2017

Booking.com